Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg rendesen...

Hogy tanuljak meg rendesen angolul?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tanulhatnék rendesen, az alapokat tudom, de nem annyira, max. hogy a könnyű szövegeket lefordítom. Azért kérdezem mert az iskolába ahova járok nem tanítják normálisan, semmi se csinálunk az órán. valami tanács, mert én fontosnak tartom hogy pár év múlva tudjak angolul.

Köszi előre is a válaszokat :)


13/F


2014. jan. 30. 21:35
 1/3 K.K.I. válasza:

Szia! :D

Nekem ugyanez a problémám van. Idén kezdtem, és heti 3 óránk van. Enek ellenére gyakorlatilag semmit nem tudok, de nem azért mert nem tanultam meg...

Most szereztem pár nyelvtanulós könyvet, meglátjuk hogy mi lesz.

Egyébként az lenne a megoldás ha kapnánk sok-sok feladatot, de valaki ki is javítaná. :/

2014. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szereted a számítógépes játékokat, ajánlom hogy angol nyelven játssz sokat. Én PC-játékokkal szereztem meg az angol tudásom 80-90%-át. Főleg a szerepjátékok a legjobbak erre, mivel azokban sok a szöveg. Ha nem annyira jön be a gépezés, nézz angolul filmeket, sorozatokat. Hidd el sokat segít.
2014. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A mi iskolánkon viszonylag normálisan tanítják az angolt, viszont durván kezdő szinten. Én általában "önoktatásba" kezdek, mert az angol létfontosságú már most is, és a jövőben egyre jobban azzá fog válni. Én mostanában átálltam a nem szinkronos filmekre és sorozatokra, azaz a filmeket angol nyelven nézem angol felirattal. Ha van szó, ami többször elhangzik, akkor lefordítom és ha megjegyzem megjegyzem, ha nem nem. Mivel jó a memóriám általában megjegyzem őket, úgyhogy a szótanulással nincs gondom. Igazából az angol nyelv számomra egy egyszerű nyelvnek tűnik. Az igeidőkből már kilencet tudok, már csak a maradék három kell:D. Én általában az interneten keresek feladatokat. Angolul írom be mert úgy több a találat. Rengeteg alkalmazásom is van, a rendhagyó igéket meg az iskolai tankönyvből tanultam meg.

[link]

[link]

Ez két oldal ahol rengeteg nyelvtani feladat van és nekem nagyon tetszettek. De mielőtt elkezded csinálni a feladatokat, én azt ajánlom nézd át kicsit a definíciót meg mindent. Én ezeket a dolgokat az EF oldalán tanulom, mert ott röviden és egyszerűen van elmagyarázva. Általában kikeresem az igeidőt, amelyiket tanulni szeretném és beírom a keresőbe, hogy pl. present perfect ef.

A szavakat pedig úgy általában az internetről, sorozatokból tanulom. Sokszor mikor olvasok valamit angolul, muszáj megértenem egy adott szót, hogy értsem a mondatot. Ilyenkor lefordítom, de nem írom fel, mert nem szokásom :D. Viszont ha te találkozol ilyen szavakkal, felírhatod egy post-it -re, kiragaszthatod az íróasztal fölé és ha tanulás közben unatkozol, azt olvasgathatod XD

Remélem segítettem

UI. bocsi a helyesírási hibákért, de hosszan írtam és nincs kedvem újra olvasni

2021. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!