Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak szerintem megy rossz...

Csak szerintem megy rossz irányba ez a világ?

Figyelt kérdés
Szerintem a technológia mindent tönkretett ebben a világban ami valamikor szép és jó volt.A mai emberek ahelyett, hogy találkoznának inkább írnak egy üzenetet facebookon, vagy felhívják egymást.Ez mind szép és jó, de csak bizonyos határokon belül.Ezzel együtt a sok buta ember ott szennyezi a környezetet, ahol tudja.Nem vagyok egy nagy környezetvédő, de amikor látom a TV-ben, hogy ártatlan állatok halnak meg a mi hibánkból...stb akkor eléggé elgondolkozom azon, hogy ennek a sok úgynevezett technológiai újitással mit akarnak kezdeni , ha egyszer ez a mi Bolygónkba fog kerülni.Persze lesznek akik belekötnek abba, hogy nekem akkor miért van számítógépem, telefon, azért mert ebben a szar világban ezek nélkül nem lehet sajnos megélni.Mikor elmegyek egy faluba sosem látok életunt parasztbácsikat.Ha tehetném én is elköltöznék Budapestről....

2014. febr. 2. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

"Szerintem a technológia mindent tönkretett ebben a világban ami valamikor szép és jó volt."

Ez elég nagy tudatlanságra vall. A technológia része a problémáknak, de része a megoldásoknak is. Napjainkban a világ igen nagy részén gyakorlatilag nincsenek komoly járványok, tiszta az ivóvíz, bőven van elegendő élelem, viszonylag védve vagyunk a természeti környezet hatásaitól (pl. télen van fűtés), kényelmesen eljuthatunk A pontból B pontba, stb. Ezt mind a technológia teszi lehetővé számunkra.

A technológia önmagában se nem jó, se nem rossz. Ugyanaz a tudás, ami lehetővé teszi hogy atombombát készítsünk, lehetővé teszi hogy atomerőműveket építsünk (a korábbi, jóval környezetszennyezőbb szénerőművek helyett). Ugyanaz a technológia, ami lehetővé teszi a Monsanto baromkodását a gémanipulált növényekkel, megszüntetheti az éhezést a harmadik világban, illetve ha már génmanipuláció: ott vannak például a módosított baktériumok, amelyek emberi inzulint termelnek a cukorbetegeknek.


"A mai emberek ahelyett, hogy találkoznának inkább írnak egy üzenetet facebookon, vagy felhívják egymást."

Ez nem a technológia hibája. A modern kommunikációs eszközöket lehet rosszul használni, de lehet jól is. Az internet lehetővé teszi, hogy bármikor kényelmesen kommunikálhass a világ másik felén élő rokonaiddal, barátaiddal. Erre néhány száz évvel ezelőtt még az uralkodóknak sem nagyon volt lehetőségük. Emellett napjainkban az internet révén akkora tudás áll az emberek rendelkezésére, mint soha ezelőtt. Az, hogy az emberek ehelyett kismacskás videókat néznek... Nem a technológia hibája.


"ennek a sok úgynevezett technológiai újitással mit akarnak kezdeni , ha egyszer ez a mi Bolygónkba fog kerülni."

A megoldás nem az, hogy megszabadulunk minden modern technológiától, és visszalépünk háromszáz évet. Ezt nem is tudnánk megtenni.

2014. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én nem megoldást keresek erre, csak érdekel más emberek véleménye.Persze tudom hogy van jó és rossz oldala is.Szerintem mégis több rosszat okozott mint jót.Például"télen van fűtés"..régen is volt, lehet nem ilyen kényelmesen mint manapság, de volt.Még mondhatnám a rákot is, ami kétlem hogy ilyen nagy számban lett volna xy évvel ezelőtt.A sok szülő pedig megveszi a méregdrága XBOX-ot a gyerekének mert nyilván menő ha a gyerek azzal játszik és nem kint focizik.Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a tudással ami bennünk emberekben van nem atombombákat kéne gyártani, hanem szebb jövőt.Ez elég b*zisan hangzik, de én így gondolom :D
2014. febr. 2. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:

"Szerintem mégis több rosszat okozott mint jót."

Nem értek egyet. Annak idején a technológiai fejlődés nem azért indult meg, mert mindent tönkre akartak tenni ami "szép és jó", hanem a szükség miatt. Az emberek jobb életszínvonalat, jobb életminőséget akartak, mint amit a technika nélküli világ lehetővé tett számukra.


"Például"télen van fűtés"..régen is volt"

Csak egy apróság: régen nem 7milliárdan voltunk. Ha az egész világ fatüzeléssel / széntüzeléssel fűtene, az jóval nagyobb környezeti terhelést jelentene a mostaninál. És van előre: megújuló energiaforrások elektromos fűtéshez, vagy ideálisabb helyeken (például Magyarországon!) ott a geotermikus energia, stb.


"Még mondhatnám a rákot is, ami kétlem hogy ilyen nagy számban lett volna xy évvel ezelőtt."

Az, hogy napjainkban az egyik legveszélyesebb betegség, az egyik legfőbb elhalálozási ok a rák, azt is jelzi, hogy egy csomó más veszélyes betegséget, elhalálozási okot sikerül kiiktatnunk! Nincsenek nagy járványok, amikben fiatal egészséges emberek tízmilliói halnak meg, az emberek élettartama növekszik...


"A sok szülő pedig megveszi a méregdrága XBOX-ot a gyerekének"

Ez ismét csak az emberek hülyesége. Pontosabban a társadalmi - gazdasági rendszeré, ami a mennyiségi növekedésen alapul. A cégek nagy része tulajdonképpen azon versenyzik, hogy melyikük tud nagyobb mennyiségű embert meggyőzni arról, hogy szüksége van valamire, amire valójában nincs.


"a tudással ami bennünk emberekben van nem atombombákat kéne gyártani, hanem szebb jövőt. Ez elég b*zisan hangzik, de én így gondolom :D"

Én is pont ezt mondtam. Lényegében egyetértünk. :)

2014. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!