Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet beleírni egy naplóba...

Mit lehet beleírni egy naplóba? Mennyire elterjedt a naplóírás?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok hozzákezdeni pedig nagyon szeretnék naplót írni. Minden nap kell bele írni? Vagy csak amikor akarunk? Semmi ötletem sincs. Egy szép színes naplót szeretnék. Hogy csinálhatnám? Hogy kezdhetnék hozzá?
2008. júl. 19. 21:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
A te naplód, nem a miénk
2008. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
csak írd, ami eszedbe jut, vagy mi történt veled aznap. kezdetben írhatnál pár sort a "szereplőkről", vagy esetleg elhatározásokat, amiket újévkor szoktak. képeket, leveleket is ragaszthatsz be, akár fényképeket, akár mást. idézeteket, amiket szeretsz. rajzolhatsz is bele. beleragaszthatsz egy hajfürtöd is, h ilyen volt:) írhatsz bele statisztikákat az életedből, leírhatod, milyen zenét hallgatsz éppen. próbálkozhatsz levélformával is, h elnevezed a naplót, és úgy írsz neki, mintha a barátod/esetleg szerelmed:D volna. írd le azt, amit még senkinek sem mertél elmondani, kiírhatod magadból a legmélyebb érzéseidet. rakhatsz minden naphoz egy smileyt, hogy milyen volt az aznapi hangulatod. vehetsz egy csicsás füzetet naplónak, vagy egy egyszerűt, amit később feldíszítesz. vagy írhatod mással, pl. egy haveroddal együtt is. készíthetsz listákat, értékelhetsz rajta dolgokat skálán. írhatsz bele saját verseket, akkor is, ha nem jók. és nem kell bele minden nap írni, akkor írsz, amikor akarsz. a naplók jópofa dolgok, tovább élsz bennük.
2008. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Vagy írsz egy szép színes naplót... vagy elkezdesz naplót írni mindarról, ami történik veled, aminek örülsz, ami foglalkoztat, ami éppen bánt... Ha kellően őszinte vagy magadhoz (és nem kell tartanod attól, hogy más belenéz), akkor az utóbbi típusból tanulhatsz sokat magadról, pl. hogy miben kell változtatnod.

Nem muszáj írni mindennap, de erre úgyis rá fogsz jönni, mikor van mondandód számodra. :)

2008. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszike :)
2008. júl. 19. 23:05
 5/27 A kérdező kommentje:
Szívesen várok még tanácsokat :)
2008. júl. 19. 23:05
 6/27 anonim ***** válasza:
34%
Nézz körül mások naplói körül, azok hogy néznek ki, pl. itt: [link]
2008. júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Sszia! :) Nekem sok-sok matrica van benne, én imádom a pillangókat, talán ezért.. :)

Meg szeretek töltőtollal is írni. Régebben én is szerettem, ha színes, de most már inkább komolyabb :) (17 vagyok)

Amúgy, van aki minden nap ír, (habár mikor nincs időd rá, akkor nem tudsz..) van aki csak akkor, mikor törtéénik valami.

Én akkor írok mikor van mit "elmondani", vagy eszembe jut egy fontos gondolat.. vagy rájövök valamire. Ilyesmi. De mikor olyanod van, hogy ki kell magadból beszélni valamit, akkor jó igazán egy napló. De káromkodni ha nem muszáj, ne káromkodj benne senkire, mert rém ciki, ha véletlenül elolvassa az illető.. még akkor is, ha teljesen megbízol benne.

Igazából nem kell attól félned, hogy nem tudod elkezdeni, a lelki világodat kell benne "elhelyezned"! Pontosabban hozd létre egy napló formájában, a naplód Te magad leszel. És elsősorban, ami a legfontosabb, magadnak írod!

Rá min. fél évre olvasd csak vissza, különben nem sokat ér.. :) Mármint a visszaolvasás.

Ha bármi kérdésed van még, írj csak privibe:) Én már kb. 7 éve írok naplót, és szívesen segítek :) Jó dolognak tartom, nagyon jó érzés ha van egy ilyen "Dear my Diary," akinek mindent elmondhatsz :) Mintha csak magadnak vallanál be dolgokat.. Sok sikert!

2008. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%
Nekem kb. 10 éves korom óta van naplóm, akkor írok bele, amikor valami foglalkoztat, valami érdekes történik, és persze amikor van időm. Most 21 vagyok, már gyerekem is van, és olyan jó néha visszanézni, miket írtam az elmúlt 11 évben. Az én naplóim nem kimondottan színesek, tarkabarkák, egyszerűen csak az én gondolataim vannak bennük. Van közöttük, ami egyszerűen csak egy spirálfüzet, de van szebb is, keményfedeles szép, mintás kívül. Van, amelyikbe ragasztottam képet is, mert oda illett, illetve jobb volt úgy leírni a dolgokat, hogy tudtam mellé képet is tenni, mint pl. a fiam születése. Néha rajzoltam is bele, pl. amikor arról írtam 16 évesen, hogy milyenre lesz lenyírva a tarajam és hány szín lesz benne. Szerintem érdemes úgy hozzákezdeni a naplóírásnak, hogy leírod először, ki vagy, mikor születtél, mi történt veled eddig, illetve írsz egy kicsit a családodról is, arról, kivel milyen kapcsolatban vagy, milyen viszonyban. Meg arról, hogy pl. most hol tartasz az életben, mi az, amit már elértél, és mi az, amit még el kell érned. Arról, hogy mik a terveid. Aztán a többi úgyis jön majd magától.
2008. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszike :) Elég hasznos válaszokat kaptam. Mindig is akartam naplót írni csak sose tudtam normálisan belekezdeni, mert vagy meguntam vagy tiszta hülyeségnek tartottam amit bele írtam :S:D Amúgy hová tudnám elrejteni a szobámba úgy, h anyum amikor takarít ne találja meg? Vmi biztos "rejtekhely"?:D
2008. júl. 20. 11:54
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam el az elöttem lévők válaszát, így nem tudom, hogy újat írok-e.

Én szoktam naplót írni.

És szerintem az, hogy milyen gyakorisággal és mit írsz bele, az csak rajtad múlik. És a legfontosabb - szerintem - hogy magadat akard megörökíteni és az érzéseidet. Amit ha később visszaolvasol, érezni fogod ugyanazt.

Amúgy meg, hogy milyen gyakran...ahányszor történik veled valami érdekes :)

Sok sikert hozzá ;)

2008. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!