Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a Teleki Blanka gimnázi...

Milyen a Teleki Blanka gimnázium Budapest? Az angol tagozatról szeretnék mindent megtudni. MIlyen a közösség a tanárok? MIlyen nyelvizsga típusok vannak? Mikor jön be a média a dráma? Van színjátszó szakkör? Sokan mennek ki küldöldre tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Milyen óraszámba tanulják az angolt?Jól megtanítsák az angolt a tanár+a többi tanár a többi tantárgyat??Az angol tankönyvhöz van segédeszközök(cd,dvd stb).
2014. febr. 14. 15:34
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Én idén végzek 5 éves nyelvi előkészítőn, ami nem az angol tagozat, de azért megpróbálok válaszolni, amire tudok.

A tanárokkal kapcsolatban nehéz véleményt mondani, mert ez mindig relatív. Én nem jártam más gimnáziumba, szóval nem tudom mihez hasonlítani az itteni helyzetet. Az biztos, hogy vannak jó, és rossz tanárok is, és úgyis a szerencse dönti el, hogy kiket kap meg egy osztály. Talán még annyit, hogy szerintem inkább a reál tárgyakat tanítók között több a rossz tanár, a humános tanárok közül több a jó.

Az angoltanárok is teljesen vegyesek. Nekünk NYEK-en kilencedikben két angoltanár között volt megosztva a heti 11 óra angol, tehát az a helyzet kicsit jobb, mert nagyobb az esély, hogy legalább egy jó tanárt kapsz a kettő közül :) Nem tudom, hogy angol tagozaton is így van-e, ezt talán a honlapon tudnád megnézni. Az óraszámokat szintén.

A többi tantárgyat, hát elég vegyesen tanítják. A humán tárgyakat (magyar, töri) szerintem nagyon jól, de persze ez tanártól is függ. A reál tárgyakat (matek, kémia, és főleg a fizika) nagyon utálja minden Telekis, és ezt (megint csak szerintem) néhány tanár is csak tovább rontja. A második idegen nyelv meg egy elég komolytalan dolog, akármelyiket tanulod (olasz, német, francia), ne számíts rá, hogy rendes szintet elérsz csak az órákon tanulva.

A média utolsó előtti évben jön be, de komolytalanok az órák (egyetlen tanár van, te is őt fogod kapni, ezért mondom biztosra). Ilyen, hogy dráma óra nincs, viszont tizedikben van kb. fél évig néptánc kötelezően. Mindenki nagyon utálja először, aztán a végére szerethető lesz, érdekes élmény :) Színjátszó szakkör sincs, vagy csak én nem tudok róla, viszont van énekkara, és néptánc csoportja az iskolának.

A külföldön továbbtanulás szerintem nem jellemző annyira a diákokra. Az én osztályomból ketten tervezik, a többi osztályból, évfolyamból nem tudom, de szerintem ott sem többen. A nyelvvizsgával kapcsolatban nem értem pontosan mire gondolsz. Nyelvvizsgát nem szervez a suli, azt nyelviskolában kell csinálni. Viszont emlékszem, hogy idén hirdettek valami kedvezményes nyelvvizsga előkészítő tanfolyamot sulin belül.

2014. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!