Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegnap miért törölhették a...

Tegnap miért törölhették a kutyák idegesítő ugatásáról/megnevelésről szóló kérdésemet?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ezt olyan is olvassa, aki tegnap írt oda, így ő képben lesz a dologgal kapcsolatban. De azért leírom pár sorban, mi volt...

Feltettem egy kérdést, hogy miért van az, hogy a kutyák nagyon sok utcában vadul ugatnak még akkor is, ha csak arra sétálok. Leírtam, hogy ez rohadtul idegesít és zavar, mert nem csinálok semmi olyat, ami a kutyát zavarná, nem mászok be a kerítésen, nem akarok betörni. Mindössze arra megyek el éppen. A kutyák sokszor úgy ugranak neki a kerítésnek, hogy én ijedek meg. :S Akkor is ugat, ha az úton és nem a járdán megyek. A környéken szinte az összes utcában jellemző ez. Sok utcán alig tudok úgy elmenni, hogy az összes ottani dög ne ugatna miattam... Leírtam azt is, hogy ideges vagyok ezekre a kutyákra, de főleg a gazdájukra, mert képtelenek megnevelni őket.


Ezt követően jöttek is szépen a válaszok. Miszerint akkor nyugodtan haragudjak a kérdésem alá írókra is, ugyanis jelzőkutyának tartják a kutyát. És mennyire örülnek neki, ha ugat a kutya, mert "rossz" embert lát. Meg hogy a kutyát nem lehet arra nevelni, hogy csak akkor ugasson, ha valaki valóban betörni készül a kertbe/házba, nem pedig csak arrafelé elsétálni. Meg hogy a kutya nem ismeri a közterület és a kerítés fogalmát, nem tudja, hogy az már nem az ő területe, és ezt nem is lehet neki megtanítani, stb-stb.


Kb. fél-1 óra alatt vagy 3-4 oldal összejött a kérdés alatt... Elég sok mindenre volt reakcióm a válaszokkal kapcsolatban. A végén már én voltam az értetlen, a közellenség, a rossz ember. Talán egy valaki volt, aki egyet értett velem. Ő is megkérdezte, hogy a kutya hogy nem érzi, hogy valaki most éppen csak a boltba megy vagy betörni készül /holott elvileg tudja az állat, hogy ki a rossz ember/. Ennyi. Rajta kívül mindenki ellenem volt. Persze páran adtak normális hangvételű válaszokat is, megindokolták, miért viselkedik úgy a kutya, ahogy. Valaki pedig lehordott, hogy nem vagyok intelligens, értelmes ember, amiért egy elég ősi probléma /vagyis hogy ugat a kutya/ zavar engem.

A lényeg az, hogy azt az egy válaszolót leszámítva nagyon egyedül voltam a véleményemmel. Pedig biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyedüli, akit ez zavar és felemeli a hangját ellene. Csak mivel a Kutyás részlegbe írtam, és a válaszolók többségének is van kutyája, ezért egyértelmű volt tőlük a reakció...


Viszont az egyik válaszomnál láttam, hogy törölve lett a kérdés. Merthogy állítólag megszegtem valamit... Tudomásom szerint semmit nem szegtem meg, hacsak az nem számít szabálysértésnek, hogy magamra haragítom a sok kutyatulajdonost. Gondolom, az egyik rohant a moderátorhoz, hogy törölje már azt a csúnya kutyás kérdést. Csak azt nem értem, milyen alapon!?


2014. febr. 19. 14:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!