Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az ukrán útlevelet és a lakcímkártyámat határátlépésnél? Magyar állampolgárként miért nem tartózkodhatok Magyarországon? Lent tovább

Figyelt kérdés
Kettős állampolgár vagyok viszont nem rendelkezem Magyar útlevéllel viszont ukrán útlevelem van . A határon felmutattam a Magyar lakcímkártyámat és az ukrán útlevelemet de azt mondta a határőr ,hogy ez kevés odaadtam neki a Kishatárforgalmimat is de megkérdezte hová megyek mondtam ,hogy Budapestre erre azt köpte be hogy evvel sem engedhetem át mivel csak Nyíregyházáig utazhatok vele , ha nem lett volna schengeni vízumom visszafordított volna .Ha magyar állampolgár vagyok miért nem tartózkodhatok Magyarországon Magyar állampolgárként?

2014. márc. 17. 14:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Ezt most nem értem. Miért csak Nyíregyházáig mehetnél?? Ha átenged a határon, akkor bárhova mehetsz Magyarországon. Ez értelmetlenség, hogy csak Nyíregyházáig mehetsz. Legalábbis én nem értem. De én a helyedben azt csinálnám,hogy várnék pár napot(úgyse emlékszik rád) és újra elmennék hozzá és, ha rákérdez, hogy hová mennék, akkor azt mondanám, hogy Nyíregyházára. És akkor elvileg át kell engednie...
2014. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tudod ha ennyire könnyű volna akkor nem is problémáznék rajta. Ha átlépem a határt akkor az van hogy nyílván vagyok tartva a Sis rendszerben és korlátozva van a Magyarországon tartókodásom ami Shengeni vízummal 180 napon belül max 90 nap Kishatári engedéllyel ami csak 50 kilométeres zónában enged határt átlépni szintén 180 napon belül 90 napos tartózkodásra ezért szeretnék Magyarországon Magyar állampolgárként tartózkodni hogy úgy is legyek nyílvántartva . Segítsen már valaki :(
2014. márc. 27. 06:33
 13/14 laszlo-1 válasza:
59%

Leírom mit tennék én:

Bejönnék a meglévő érvényes okmányokkal és hoznám magammal az állampolgársági igazolást, meg a lakcím bejelentőt. Azzal elmennék itt Mo.-on az okmányirodába, és kérnék egy személyi igazolványt (és ha kell magyar útlevelet). Ez gyakorlatilag azonnal megven, mert kapni fogsz egy ideigleneset ott helyben, a másik pár nap alatt megérkezik a címedre postán. Attól fogva teljes jogú polgárként tartózkodsz Magyarországon.

2014. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 palkopisti válasza:
Máskor vidd magaddal a Honosítási Okiratot. Azzal és az ukrán útlevél fényképével tudod igazolni, hogy magyar állampolgár vagy.
2015. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!