Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le az...

Hogyan győzhetném le az anakrofóbiám? (pókoktól való rettegés)

Figyelt kérdés
Már elég régóta nagyon félek a pókoktól, nem merek szinte semmihez sem hozzányúlni mert félek hogy rajta van egy pók (nevetségesen hangzik de tényleg), mindig körbenézek a szobámban hogy van-e pók (sajnos elég sok van a házunkban) és ez már kikészít... Mit tehetnék hogy legyőzzem ezt a félelmemet? Nagyon szeretném...

2014. márc. 17. 22:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, araknofóbia.:D Elírtam
2014. márc. 17. 22:12
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Tölts időt pókok társaságában. Csak így van esély, hogy megtanuld elfogadni őket és lebontsd a faji előítéleteidet.
2014. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Ezt nekem is tanácsolták már, utolsó... de a zsigereim az kiabálták, töltsön időt közöttük a radai rosseb...

Ez (sajnos) nem ilyen egyszerű, engem pl. most konkrétan a hideg ráz, mert látom leírva nevét, és egyből az állatra asszociálok.

Ez nem undor, nem "jajj, valamitől utálkoznom kell, mert a barátnőim is azt teszik", egyszerűen mezei félelem.

Gyorsan be is fejezem, megértelek, kérdező, ha találsz megoldást, azt én is szeretném tudni.

2014. márc. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

#5 de ez tényleg csak így megy. Olyan helyzetbe kell kerülni ahol ott a pók és a végén nem ér baj. Ez tudja kioltani.


Nem azt mondom, hogy fogdosd egyből, de ha biztonságban vagy tőle akkor közeledhetsz. Ha pl ott van veled egy szobába egy üvegbe, akkor nincs az az isten, hogy ne szokd meg. semmitől nem lehet félni folyamatosan. Még a tényleges, valós közvetlen életveszélytől sem. Mindenhez hozzászokik az ember.

2014. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus segítségével.
2014. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!