Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » POSTÁS NYOMKÖVETŐ! Kézbesítő...

POSTÁS NYOMKÖVETŐ! Kézbesítő vagyok és érdekelne, hogy ha letérek az útvonalamról mondjuk haza enni inni. Azt látják bent vagy jelez nekik? Figyelik egyáltalán ezeket a kütyüket vagy csak akkor ha megnyomom az sos gombot?!

Figyelt kérdés

2014. márc. 19. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

En ugyan mar nem vagyok kezbesito, kb akkor hagytam ott a postat amikor kezdtek bevezetni a nyomkovetot, illetve a kocsikat mar felszereltek GPS nyomkovetokkel addigra. A postan ahol dolgoztam a GPS-nek nem sok jelentosege volt hiszen a posta autok nem mindig ugyanazon a kiszabott utvonalon kozlekedtek, szoval a postas gyakorlatilag hasznalhatta a kocsit magancelokra,(nalunk volt olyan postas aki a tapot hordta haza a helyi tapboltbol, es meg sok mas maganfuvart bonyolitott a postakocsival.) vannak erre szakosodott emberek a postan akik figyelik pl. a csomagkezbesitoket, mennyi csomaggal indulnak ki, mennyit kezbesitenek le, mennyi kilometert vezetnek, mennyi uzemanyag fogy, es ha kiugroan magasabb adat jelentkezik akkor neznek utanna hol jart az illeto, mert ha jol tudom az adatokat taroljak egy ideig, persze nem evekig, arra nem nagyon van kapacitas, se alkalmazottban se adattarolasban.


A biciklis postasok GPS-- el torteno ellatasarol nem tudok semmi kezzelfoghatot emliteni mert mint emlitettem kileptem mielott bevezettek. Ezt ugy tudom legegyszerubben elkepzelni hogy ha a korzetedet elhagyod akkor talan jelez valahol egy csipogo hang, de lehet hogy tul sok filmet nezek, es nincs semmifele nyomkovetes csak felelemben tartas, mert bar szabalytalan ugyan de megis sokesetben a postas elhagyja a korzetet. Egy biztos, ha a PT madzag szakad akkor az a rendorseget es a fougyeletet is riasztja. Valamikor a fonokom azt mondta hogy egy helyen nem lehet egy bizonyos idonel tobbet tartozkodni, ha jol emlekszem 3 perc, mert a GPS jelzi majd hogy a postas all es beszelget. Nyugdijfizetesnel a 3 perces hatar csuszik asszem mindenkinel, annyi ido alatt meg egy sorsjegyet sem tudsz eladni rendesen.

Vegul annyit fuznek hozza hogy a posta kolthetne masra is azt a penzt amit GPS vasarlasra koltott.

2014. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy jó ötlet ez a GPS megfigyelés olyan szempontól, hogy tudod hol vannak a kézbesítők, ha történne valami esemény. de ez a szándékos lefigyelés undorító, mocskos rohadt szemét dolog... Én főpénztáros vagyok egy igen nagyforgalmú hétvégén is nyitva tartó bevásárlóközponti postán, nálunk kamera bezzeg nincs, pedig időnként nagyon jól jönne...
2014. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én gyalogos kézbesítő vagyok de saját motorral járok...azért kérdeztem hogy jelez e valahol mert nem oda kézbesítek ahol lakom,vagyis a mi utcánk pont nem a körzetembe van...viszont motorral 1 perc és otthon vagyok. Kíváncsi voltam jelez e vagy valami,de már egy hete nálam van és idáig semmi nem történt,pedig ugyan úgy haza jövök meg letérek az útvonalról:)))
2014. márc. 25. 15:06
 4/4 anonim válasza:

Biciklis kézbesítő vagyok, szerintem csak megfélemlítésre alkalmas ez a GPS. Hagytam már el a körzetet, kb 20-25 percre és nem történt semmi. Egy haszontalan eszköz, semmit sem ér :D Mikor elestem télen nagyon ki voltam segítve a GPS-ből elhangzó "esést érzékeltem" hangüzenettel. Nem történt semmi, de ha eltört volna mindkét kezem hogy nyomom meg az SOS gombot?

Egyszer véletlenül beriasztottam, 1 percen belül hívtak is a főügyeletről de mivel szórólapoztam, ugattak a kutyák nem hallottam. Próbálkoztak még 2x, majd hívták a helyi illetékest a postán, aki engem hívott fel telefonon. De kérdem én, ha éles a helyzet és tegyük fel meglőnek, megszúrnak, megölnek akkor mi van? Nincs visszajelzés, megint körbetelefonálás, majd 10 perc múlva értesítik a rendőrséget akik 5 perc múlva talán oda is érnek?! Addig meg dögölj meg. Olyan eszköz kellene ami véletlenül csak úgy nem küldhet jelet (mert ugye zsebben, táskában a GPS akarva-akaratlanul is jelezhet). És az ne a főügyeletre adjon riasztást hanem a rendőrségre.

2014. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!