Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinál az aki kártol?...

Mit csinál az aki kártol? Vagy mit jelent?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudom, hogy ez most egy ige vagy egy főnév... de az angol-magyar szótárban meg kellett néznem hogy van-e a "card" angol szónak igei alakja, és a szótár szerint van és az egyik az a "kártol". Így simán. Valaki el tudná mondani nekem, hogy az mit jelent?

2014. márc. 29. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az angolhoz nem tudok hozzászólni, mert nem tudom, milyen mondatban szerepel a szóm magyarul a kártolni ige a gyapjúkártolást jelenti, vagyis azt a cselekvést, amikor a lenyírt gyapjút kifésülik.
2014. márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "card" az ha még jól emlékszem kártyát jelent, mit főnév, de a "kárTolás" az csak szóban hasonlít rá, csak kiejtés terén lévő hasonulás vehető észre a két szó közt, tartalmi kapcsolat aligha van köztük.

A kártolás pedig mint ahogyan az előttem szóló írta, a gyapjú gyártáshoz fűződik.

2014. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :D
2014. márc. 30. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!