Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed ezekről az...

Mi a véleményed ezekről az együttesekről?

Figyelt kérdés

The Beatles, Nirvana, The Doors, Metallica, Queen.

Írd le a véleményed mindegyikről csak kiváncsi vagyok a véleményedre.

Melyik mit jelent a számodra?



2014. márc. 29. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

The Beatles - szeretem, az egyszerűségében rejlik a nagyszerűsége. Lenon állati nagy fazon volt.


Nirvana - egy-egy számot ismerek tőlük. Egy időben a csapból is ők folytak. Ma már annyira nem fog meg a hangulata, de azért jók a dalakik.


The Doors - Morrison ugyan az, mint Lenon. Nagy arc, érdekes lélek, érdekes zene.


Metallica - az életem, a drogom, a vallásom, a világom. Hetfield az én ideálom.


Queen - tisztelem amit Mercury csinált. Nincs még egy olyan énekes, mint ő volt. A hang, a stílus, az erő és a kiállás találkozott és ez lenyűgöző.

2014. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem szeretem a rockot, és metálban is válogatós vagyok, de:


Beatles - zseniális, nem sok ilyen jellegű banda van, amit meghallgatok, de imádom a szövegeiket, mindig nagyon elgondolkodtatnak, és nagyon megfogtak szöveggel, a kivitelezés pedig az adott korhoz viszonyítva kimondottan igényes...:D

Nirvana - azt mondják minden kamasz átesik ezen a korszakon, de ez szerintem nem a zenekarra vonatkozik, hanem a kamaszok életére, ugyanis a mai napig (még a kamaszkoromból kiöregedve is)Kurt felfogása és szövegei azok, amikkel a legjobban tudok azonosulni

The Doors - hát ezt én sehogy se szeretem, se a zenét, se a szöveget

Metallica - egy két jó számuk van, de ez még nekem az enyhe kategória, amit általában kerülök, ennek ellenére zseniálisak szövegileg, de a zenéjük számomra nem teszi lenyelhetővé

Queen - semmi...nem hallgatom, nem érdekel, nem tudok róla se pozitív se negatív véleményt alkotni


19n

2014. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

The Beatles - az első albumaikat nem szeretem, az utolsó 3-4 viszont zseniális.. alapművek... zsenik. nem hiába!!! Kár, hogy csak tíz évig tartott a diadalmenetük


Nirvana - nem kedvelem ezt a stílust, de egy két számát már eghallgattam és tisztelem őket.


The Doors - nem hallgatom, nem is érdekel


Metallica - szintén.. de riszpekt nekik is


Queen - róluk meg csak szuperlatívuszokban. sajnos beazonosítják őket FM-val, de ott volt a másik 3 tag is. Mind a 4 zseniális egyéniség, és példa nélkülien színes repertoárt tettek le az asztalra. Tessék csak szépen meghallgatni a stúdióalbumaikat sorjában! Érdeni fogod miről beszélek!

2014. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

The Beatles - alapvetően nem vagyok egy nagy Beatles-rajongó, de van pár daluk, amit szeretek, és fejet hajtok az előtt, amit ők letettek az asztalra

Nirvana - szeretem, nagyon szívesen hallgatom, az összes daluk olyan "lazázós", és imádom Kurt Cobain rekedtes hangját :D

The Doors - ABSZOLÚT kedvenc, kivétel nélkül az összes számukat imádom, Jim Morrison pedig egy rendkívüli, őrült ember volt, akiért szintén odavagyok

Metallica - egy-két számot szeretek tőlük, de csak ritkán hallgatom őket. szerintem kicsit egy sémára megy az összes daluk

Queen - fogalmam sincs miért, de egyszerűen nem bírom a Queent, egyáltalán nem jön be a zenéinek a hangulata... mintha mindegy egyes dalt úgy írtak volna meg, hogy "na ez lesz életünk legnagyobb műve", az összes óriási lélegzetvételű, nehezen emészthető, ballada-jellegű... szóval, nem. nagyon nem

2014. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A Nirvanától egyszerűen felfordul a gyomrom, nem tudom miért, de mióta hallottam pár albumukat, ki nem állhatom. Mindig irritált ez a 'műszomorú' stílus, ugyanaz a kategória számomra, mint a Depeche Mode. Ez a tini lányok rajonganak a szomorú Kurt Cobainért dolog nem nekem való.


Doors- egy-két számukat hallottam, nekem kicsit uncsi, nem köt le, hamar elkapcsolom, de jók a maguk nemében.


És közeledünk a jóhoz:D


Beatlest abszolút imádom, iszonyatosan tisztelem a munkájukat, egy rakat banda nem lenne, ha ők nem lettek volna. Mindemellett most is ugyanolyan örömmel tudom őket hallgatni, mint a fiatalok 50 éve. A pszichedelikus számaik meg aztán abszolút megelőzték a korukat.


A Queenről nem tudok elfogulatlanul beszélni, nekem kb. ők az istenek. Amit a Beatles elkezdett, ők a csúcsra vitték. A stílusok keveredése, az albumok sokszínűsége, mind a négyük zsenialitása, szerintem egyszerűen felülmúlhatatlan. Nem tudok egy bandát sem mondani, amiért közel ennyire rajonganék. Sok együttes egy stílusban nyomja, és oké, hogy nagyon jók, de hamar unalmassá válnak, mert nem nyitnak az új felé. A Queenben azt imádom, hogy ha valaki meghallgatja a '72-es Queen II-t, a '91-es Innuendot vagy a '78-as Jazzt, szerintem simán nem találná ki, hogy ugyanaz a banda, elképesztően innovatívak voltak, mindig tudtak újat mutatni. Viszont a rádióban nyomott slágereiket nem annyira szeretem, pl. a Bohemian Rhapsodyt mindig eltekerem, ha az albumot hallgatom. Sokkal, de sokkal jobb számaik vannak, amik kevésbé ismertek.

2014. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Metallicát kihagytam. Na az az a kategória nekem, amire jó részegen zúzni, de józanul már csak egy-két számukat hallgatom meg, azt is inkább a Black Album, Garage, Load meg Reload korszakból. A korai Metallicat régen imádtam, de már nem bírom a 10 perces csicsás gitárszólóikat élvezni.


23/L

2014. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Nos, lényegében a Queenen kívül a felsoroltak közül mást nem igen hallgatok. A Beatlest egyszerűen nem bírom lenyomni a torkomon, a Nirvana szimplán közömbös, a Metallica semmi új, The Doors még felfedezésre vár.

Nem tudom, mennyire ismered a Queent, de az biztos, hogy több van bennük mint Freddie. Úgy értem, ha tetszik a stílusa, akkor a bandáét imádni fogod

Brian May, Roger Taylor, John Deacon és Freddie Mercury olyan zenét alkotott amit lehetetlen felülmúlni

Négy zseni, akik szívvel-lélekkel csinálják (csinálták), amit jónak gondoltak a 70-es évekbtől kezdve. Az előttem szoloval teljesen egyetértek: ők nem tudnak unalmasak lenni. A kreatív bár néha alig hallható basszusgitár elképesztően szól, az ütem soha nem unalmas, Red Special az én gyenge pontom. Mindez egy (illete több) csodálatos hanggal olyan robbanó elegyet alkot, amit nem lehet szó nélkül hagyni.

2015. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Beatles: alap, örökzöld, klasszikus.


Nirvana: sajnos sosem tudott megfogni.


The Doors: szintén zseniális, remek zenekar.


Metallica: a régiek jók, az újak nem. A Fekete Album után szerintem erős lejtmenet kezdődött.


Queen: klasszikusak ők is.

2020. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Beatles: szinte minden dalukat imádom, nagyon jól zenéltek.

Nirvana: egy dalukat ismerem csak, az is elég gyenge.

Doors: kevésbé ismerem őket, de nem tűnik olyan rossznak.

Metallica: nem hallgatom, nem tudom milyen

Queen: Sosem tudott megfogni, pedig szerettem volna. Főleg a Bohemian Rhapsody és a Fat Bottomed Girls c. dalaik irritálnak.

2021. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előző válaszoló al!
2021. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!