Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet "rosszul" kapálni? Mire...

Lehet "rosszul" kapálni? Mire kell figyeljek?

Figyelt kérdés
nem szoktam mezőgazdasági munkákat végezni. most úgy adódik hogy kapálni fogok. sokat. butaság vagy sem, szeretném megkérdezni hogy van valami technikája amire oda kell figyelni már túlzásnak éreztem úgy megkérdezni hogy kell kapálni...
2014. márc. 30. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy nem ismerheted már szegény nagypapám, mert ő addig cséperet volna a csávakeverővel amíg rá nem jöttél volna :D

Nem túl sok ész kell hozzá, kissé kör-körös mozdulatokkal haladsz előre felé, hogy a megmozgatott homokot már kivágott gyomokra húzd rá. Valamint a haszon növényt amit kapálsz, azt ne vágd ki!

2014. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
fák között kell majd ahol nem tudták megszántani. viszont ha ráhúzom a földet a kikapált gyomra azzal csak nem elvetem úgymond és ugyanott vagyok?
2014. márc. 30. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a gyomon még nincs érett mag, nem veted el. Tehát a kapával elvágod a szárát, jó esetben kikapálod gyökerestül, a kapától felforgatódik, így nem fog újra gyökeret ereszteni. Majd ha elkezded, meglátod, ráérzel hamar. Először én is csak ütögettem a kapával a földet, ahogy a "nagyok", de aztán, egy fél nap után olyan lettem, mint egy robot, ment magától :))
2014. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egy lágyszárú növényt elvágsz, az nem fog kihajtani, maximum gyökérről, de ha jól csinálod akkor gyökerestől ki tudod forgatni :)
2014. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!