Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan néztek az árvákra...

Ti hogyan néztek az árvákra (1 szülő neveli)?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy sajnáljátok, vagy úgy gondoljátok, hogy biztos "életbölcsebb", hogyan viszonyultok hozzájuk? Azokra vonatkozik, akiket ismertek, a környezetetekben szokott lenni, és kiderül, hogy árva, ezután hogyan változik a vélemény?
2014. máj. 8. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak az egyik szülője halt meg, akko félárva, nem "árva"- az akkor lenne, ha egyik szülője se élne már.


Nos.. persze, sajnálom, neki sokkal szarabb így... de innen is fel lehet állni, és rendes emberhez méltó életet élni.


Mármint.. itt arar is gondolsz, hogyha mondjuk egy srácról akivel csak felszínesen beszéltem, kiderülne róla? háát.. jó kérdés.. valósaíínűleg együtt éreznék vele, de nem sokat változtatna a dolgon.. ő is ugyanolyan ember mint te vagy én.

vagy.. itt mire gondolsz pontosan?

2014. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor félárva..

Igen erre, hogy változik-e valamit a róla alkotott vélemény. Együtt érezni meg kétlem, hogy tud vele bárki is, az, hogy valaki azt mondja, hogy együtt érez, csak felszínes kinyilvánítás, azt sem tudja, milyen akkor a világképe az illetőnek.

2014. máj. 8. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanugy mint egy masik emberre
2014. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az nem jelent semmit, hogy valaki félárva. Nem attól fog valaki olyan lenni, mint amilyen. Persze, ez egy erős trauma lehet, de nem világokat megváltó.

Miért kéne egy félárva emberre másként tekinteni? Főleg, ha amikor én megismerem már rég félárva? Ha máshogy viselkedek vele az jobban megviselné szerintem mintha eltekintek tőle. Főleg, hogy ha nem is ismertem az életét. Persze együtt érezni lehet és kell is.

Gyorsan hozzáteszem, még mielőtt le leszek pontozva, hogy én is félárva vagyok, de nekem megváltás volt az apám halála, szóval engem a legkevésbé sem érdekel sem az emberek együttérzése se a közönye a félárvaságom irányába. És én ettől nem érzem magam másnak mint a többi ember, sőt ha belegondolunk, sajnos ma már nagyon sok a félárva.

2014. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nem valószínű, hogy nem változik meg a tragédiától, én is saját példámon beszélek.
2014. máj. 9. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondom, hogy nem hat az emberre, de egy egész viselkedési formát nem változtat meg. Ha meg igen, akkor ott komoly pszichológiai probléma van.
2014. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!