Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az a fiatal (maximum 30-40...

Ki az a fiatal (maximum 30-40 éves), aki ha megtehetné inkább letelepedne, ahelyett, hogy utazgatna a világban? Bőveben lent.

Figyelt kérdés

Te utazgatnál, ha megtehetnéd (ha lenne rá cash)?


Vagy inkább letelepednél valahol Magyarország gyönyörű, festői tájainak egyikén, és ott a nyugodt, szép, tiszta levegőjű helyen gazdálkodnál, finom étkeket sütnél, földet művelnél, állatokat tartanál, jó borokat készítenél?


Esetleg a kettőt együtt? Tavasztől-őszig a régi magyar életmód, majd telente irány a déli félteke?


Ki melyiket és miért választaná?


KULCSFONTOSSÁGÚ a fiatal kor. Legfeljebb negyven év, vagy inkább annyi sem. Idősebb korban rendben van a letelepedés, de én arra volnék kíváncsi, lesz-e olyan pl. harminc éves nő, vagy férfi, aki az utazgatás helyett mégis a letelepesést választaná - vagy választotta! És nem szomorkodna miatta, épp ellenkezőleg, boldog lenne. Ezen egyének (hosszabb-rövidebb) okfejtésére lennék nagyon kíváncsi.



2014. máj. 25. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Részemről már utaztam eleget.


Egyetlen körutat tennék még (ha lenne cash) az amcsi kontinensen: megnézném a Boneville-i sómezőt, a Korall Kastélyt, és egy maja piramist.

De aztán annyi. Mert mindenütt ugyanlyan. Alapjában véve.

2014. máj. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, nem gondoltam volna, hogy valaki (aki ráadásul tapasztalt világjáró, sokat utazott már) úgy fog vélekedni, hogy szerinte eléggé hasonló mindenütt a világ. Ez azért érdekes/fontos, mert voltál már pár helyen, és ennek ellenére ahelyett, hogy úgy vélnéd mindenhol más/jobb/hülyeség egy helyen letelepedni, azt írod, nagyjából mindenütt egyforma.


De ennél azért fényévekkel több kommentre számítottam, ez nem egyválaszos kérdés! Emberek, írjatok! Borzasztóan kínáncsi vagyok a véleményeitekre. Sokan, rendkívül sokan osszátok meg velem ti hogy vélekedtek a korai letelepedés/világjárás kérdésével kapcsolatban!

2014. máj. 26. 09:38
 3/3 anonim válasza:

Nekem ez az élet az álmom (letelepedés, gazdálkodás, természetközeliség).

Hogy miért nem léptem és tettem érte? Két "apró" dolog miatt:

1) nem tudnék miből megélni. Mekkora terület kell a gazdálkodáshoz, ami eltart egy családot? Ha jól értem, növénytermesztésre gondoltál, amit ott lehet télire hagyni (és még utazgatásra is fussa...). 50-100 ha? (1.5-2m ft/ha) + gépek + forgótőke.. 200M alsó hangon.


2) gyerekeim majd találnak-e ott megélhetést? Vagy keresőképes korukba lépve húznak külföldre, mi meg ottmaradunk vénségünkre és valószínűleg bírni sem fogjuk a gazdálkodást, nem is ad majd akkora örömöt akkor.


Érdekel a megoldás a fentiekre.

2014. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!