Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy barátom aki Jehova...

Van egy barátom aki Jehova tanúja, és én is szeretnék az lenni, de nem tudom hogy jelentsem be ezt a szüleimnek mit mondjak nekik szerintetek?

Figyelt kérdés
Vallás

2014. máj. 31. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Leírom, hogy én mit mondanék:

-Mindenképp azzal kezdeném, hogy egy barátom mesélt erről a gyülekezetről.

-Itt ismertetném a vallás (vagy nem tudom hogyan kell mondani) lényegét 8főleg azokat a dolgokat, amik tetszhetnek a szüleimnek)

-Majd tálalnám, hogy a fent említett barátom elhívott egy összejövetelre

-És mivel érdekel és nem akarok nemet mondani el szeretnék menni ( az én szüleim, bár vonakodva, de igent mondanának)

-Amikor hazaértem biztosan megkérdeznék milyen volt. Én elkezdenék áradozni (milyen kedvesek, figyelmesek stb.)

-Végül azt mondom, hogy máskor is el szeretnék menni

-Ha igent mondanak, akkor esetleg javasolnám a teljes csatlakozást


Még egyszer el kell mondanom, hogy én így tennék. Ez a te döntésed. Ha akarod ezt csinálod végig, ha akarod nem.

2014. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szólni kell a jehova tanúinak hogy tanúl mányozni akarsz mert így kezdődik én a tagjuk vagyok ! Szóljha bármiben segíthetek :)
2014. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segitséget :) sokat segitettetek
2014. máj. 31. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Én meg azt,hogy ne rontsd el az életed.

És ne hazudj a szüleidnek.

És ne hagyd magad becsapni.

Ha eldöntöd,hogy a szekta tagja akarsz lenni se a szüleid és se senki más nem fog tudni erről lebeszélni,de akkor egy nagyon szomorú jövő áll előtted.

Ott ha tévedtél nincs bocsánat. Ne tedd!

Ismerd meg előbb,hogy hová akarsz be keresztelkedni,beszélj olyan emberekkel akik végig jártak azt az utat és utána döntsd el a végső lépést.

Itt pl találsz elég sok információt és beszélhetsz is valakivel aki elmondja neked,hogy mi van ott;

jehovatanui.blog.hu

Ez nem játék...a szerelem egyszer elmúlik és marad utána a nagy üresség,és a szekta nem fogja elengedni a kezed egykönnyen mert ha egyszer megkaparínt a saját tulajdonának tekint.

2014. jún. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A szüleiddel kapcsolatban azt javaslom hogy nyíltan mond el nekik hogy mit szeretnél. De előtte gondolkozz el azon hogy mit válaszolnál nekik arra a kérdésre hogy miért akarsz elmenni az összejövetelre illetve miért akarsz tanú lenni. Mert valószínűleg érdekelni fogják őket ezek az okok.


Amire készülsz egy nagyon komoly tett! Az a javaslatom hogy ha tényleg komolyan gondolod és kitartó vagy a dologban akkor minimum egy évig járj a gyülekezetbe és tanulmányozz! S ha még mindig úgy gondolod hogy a tanúkhoz akarsz csatlakozni csak is akkor vedd fontolóra azt hogy megkeresztelkedsz.

Viszont még ebben az esetben is felmerül hogy mi támasztja alá a Bibliából az alábbi keresztelkedési kérdést. (Egy szervezet tagjaként azonosít téged!)


"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

2014. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!