Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a súlypont emelkedés?...

Antal15 kérdése:

Mi az a súlypont emelkedés? Hogy lehet lemérni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. jún. 11. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
minél magasabbra ugrasz annál jobb :D
2014. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bruce_Wayne ***** válasza:
100%

"Sargent-ugrás (cm):

Másnéven érintőugrás, vagy súlypontemelkedés, mellyel az

alsó végtag dinamikus erejét mérjük. A növendék oldalt áll a falhoz, felnyújtott

kezében kréta segítségével vonalat húz a

falra sarkának felemelése nélkül.

Ezt követően karlendítéssel páros lábról elrugaszkodik, és a fellendüléssel elért ma-

gasságot a krétával megjelöli. Háromszor próbálkozhat. A legjobb eredmény és a

korábban bejelölt vonal távolságát mérjük. "

2014. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Súlypontemelkedés nem más, mint az ugrásod magassága. Először le kell mérni azt, hogyha teljesen felnyúlsz a fejed fölé, milyen magasra érsz fel, úgy hogy az egész talpad éri a földet (tehát nem pipiskedve vagy lábujjhegyen, hanem talpon). Kapni fogsz egy magasságot (nekem ez pl. 242cm, 187 centi magas vagyok). Ezután szoktak helyből ugorva is mérni, meg nekifutásból, lehet külön egy lábról, két lábról ugorva is mérni, attól függően mit szeretnél tudni. Szóval ugorva is felnyúlsz amilyen magasra tudsz (ez kb 315centi volt nálam, amikor még aktívan nyomtam) és ezt is le kell mérni. Ezután a kettőt kivonják egymásból és ez lesz a súlypontemelkedésed, tehát az én esetemben 73 centi körül volt, ami az átlagnál több (úgy tudom 30-60 centi körül van az átlag emberek súlypontemelkedése), de a kosarasok között meg átlagos, vagy átlag alatti (általában 60-90 centi között szokott lenni a haladó szintű játékosok esetén). Persze a profik között akad 120 centis emelkedéssel megáldott jószág is, sőt én játszottam is olyan sráccal akinek méter felett volt az emelkedése, 175 centi volt és a könyökénél volt a gyűrű ugrás közben. Akkor húzta át felettem amikor akarta.
2014. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! .)
2014. jún. 11. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!