Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 3 hónap közmunka után jár segély?

3 hónap közmunka után jár segély?

Figyelt kérdés
nem rég regisztráltam csak be, pályakezdő vagyok. Tanfolyamra jelentkeztem, ami 2 hónap múlva lesz, nem tudom h most elmegyek beleszól-e a közmunkába, és azt sem tudom h az ingyenes tanfolyamon amin részt veszek kapok e egyáltalán pénzt. Kulturális közmunkát kéne megcéloznom, elvileg ott többet kapok és érettségivel már lehet menni rá, de nem tudom h kell e ismerősöm munkaügyin h jobb munkakőrbe soroljanak be. Előre is köszönöm aki segítene kis infoval.

2014. jún. 24. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"3 hónap közmunka után jár segély?"


Legjobb tudásom szerint, semmi nem jár.

Az aktívkorúak az önkormányzattól is akkor jár, ha már 1 éve vagy regisztrált munkanélküli.


Munkaügyikozpontos tanfolyamra jelentkeztél gondolom, ugye? Biztos a bejutásod?

Ha igen, akkor felejtsd el, és ne 2 hónaposra jelentkezzél, hanem minimum félévesre, mivel pár önkormányzat ezután már folyósítja az aktívkorúak támogatását.

A legjobb viszont pályakezdőként az lenne, ha keresnél egy helyet,ahol szívesen dolgoznál, és kellesz is, majd megpróbálnál a start munka programhoz hasonló munkabér támogatási pályázatban részt venni..... ilyenkor a fizetésed egy részét az állam állja, a többit pedig a munkaadód.

Ha jelentkezel tanfolyamra, akkor ellövöd ezt a lehetőségedet, szóval bármennyire is csúnyán hangzik próbálj minél nagyobbat szakítani.


(ha munkaügyis tanfolyam, akkor jár utána majd pénz, aminek most nem tudom a pontos összegét, de valami 30-40 ezer forint között mozog)

2014. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen munkaügy intézi de nem vagyok benne egyáltalán biztos h kapok érte pénzt, csak ingyenes...


Asztalos szakmám van, érettségivel, nem tudok elhelyezkedni sehova, szóval mást kell kitalálnom.

2014. jún. 24. 11:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jár pénz utána, vélhetően támopos pályázat alapján működik majd, de ezt meg kellene érdeklődnöd.


Esetleg ha asztalos vagy, akkor feketén egy másik asztalos mellet, vagy most nagy támogatást kapnak a kezdő vállalkozók, ezt is megpróbálhatnád. A szomszéd lány fodrász, és kezdő vállalkozóként az első évben havi 70 ezret kapott, és az adóalapot havi 40 ezerre állapították meg azt hiszem 3 millió bevételig, ezután 3 évig marad a kedvezményes adóalap, de már pénz nem, és utána még 2 évig megint lesz kedvezmény, de azt nem tudom, hogy milyen, szóval elég jó biznisz.

Még egyszeri eszközbeszerzési támogatás is van, bár az nem valami milliós összeg.... szóval nah elég sok támogatást kapnak. Érdeklőd meg, hátha jó neked is.

2014. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, megérdeklődöm mindenképp. Mindenki más azt tanácsolta h inkább menjek ki külföldre, de nagyobb kaland itthon megélni mint kint :)
2014. jún. 24. 13:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát az nem kérdés, hogy mondjuk az Usában jobban megbecsülik a valódi minőségi szakmunkát, de tény, hogy Angliában is, sőt Nyugat-Európában szinte mindenhol.

Ha a külföld lehet neked opció, akkor a külföld a nyerő.


Ha nem lehet, akkor próbálkozzál a fentiek valamelyikével. Nekem a családomban vannak építőiparban dolgozó vállalkozók, és bár meg nem becsülik őket, de fizetést tekintve, jól élnek. Az asztalossal az a jó, hogy télen is csinálhatod, ellenben egy szobafestővel- vagy egy kőművessel, akinek a csúcsszezon az nyáron van. Télen hébe-hóba akad munka, és az gyakran olyan minőségű is. :)

2014. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ez egy nagyon szép szakma, de sajna nehéz elhelyezkedni. Voltam már kint külföldön (Írországba) de ott is hasonló a helyzet már mint itthon, egyre nagyobb a munkanélküliség és 10 éve ugyan annyi a minimálbér de a boltokban az árak pedig mennek felfele ott is ugyanúgy. Ha házat szeretnék venni ott kint nem is tudnék, mert ott piszkosul drágák. Úgy lehetne h kint vagyok pár évig és annyit összegyűjtök h itthon tudjak venni egy házat, akkor megérné. Csak akkor meg családom nem lenne, és sajna nincs most kivel kimennem.
2014. jún. 24. 15:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor te azon emberek közé tartozol (velem együtt), akik látták- tapasztalták a külföldi tendenciákat élőben is.


Mindenhol nehéz, de a tisztességes munkát még mindig jobban megfizetik a nyugati világan, mint itthon. Persze itthon is meglehet élni, csak ha nem is mindig, de néha trükközésre vagy szorítkozva.

2014. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sándor G ***** válasza:

kérdezőnek, nagyobb kaland idehaza Mo-on élni, megélni?

Igen nagyobb, mert 2-3hónapos közmunkaprogramokat indítanak, országszerte, és hiába van 3szakmád, érettségid, meg elvégeztél pár tanfolyamot, attól még nem fogsz min.bért kapni, csak a közfoglalkoztatti bért, ami 50700ft/hó netto, jelenleg.

Álláskeresési tám.nem jár, csak akkor ha ledolgoztál, az elmúlt 3évben, min.355napot, és ez esetben is csak 35napig, mivel 10-el osztják el a meglévő napokat.

És az is max.29ez.ft, a min. bér 70%ból számítják ki, abból lejön a tb.+adó is.

Angliába kellene próbálkoznod, fiatalon megérné, mert ott a min órabér 6,2font, viszont középfokú nyelvtudás szükséges, mindenhova kell, enélkül szoba sem állnak veled.

Az én fiam is kint volt nyugat Angiában, egy kis vendéglőben segédkezett, majd egy büfében, jégkrémet, fish, end chipset, italokat árult, a tengerparton, és napi 10órát dolgozott, geológus szakmával, felsőfokú angollal a zsebében.

8hét alatt 750Fontot keresett meg, a túlórák, szállás levonása után, ennyit utaltak neki.

Ha te egy komoly ügyeskezü szaki vagy, és drága gépeket veszel, /amit nem biztos hogy meg tudsz tenni/,akkor sem biztos hogy keresel ennyit,kivéve ha folyamatosan van munkád, és mindent meg bírsz csinálni,

2014. jún. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sándor G ***** válasza:
Elírtam az összeget, 4hét alatt kapott 760Fontot,ezután 5napig keresett másik munkát, ment el a büfébe, és ott keresett,960Fontot, a túlórákat is kifizették, azt plusz pénz, nem tudom mennyi volt.
2014. jún. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
angol megy középszinten, próbálkozok külföldön akkor, más jobb lehetőségem nem nagyon van :( Fiadnak pedig sok szerencsét a kinti élethez, és kitartást.
2014. jún. 25. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!