Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak hogy...

Mi értelme van annak hogy csak 16 éves koról lehet nyári munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Már régóta várom, hogy lehessen nyári munkám, és végre hogy lehetne új törvényt hoztak. És nem értem, hogy mi értelme van.

2014. jún. 29. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól tartanak, sőt így is van, hogy egy 13 éves nem tudná olyan jól elvégezni a munkát mint például egy 16-17 éves.
2014. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A gyerekek a tanulasra es nem a munkara kell koncentraljanak, szorakozni, vilagot felfedezni, ezek a feladataik. A kistinik alig tudnak magukkal is megbirkozni, nemhogy meg a nayarat dolgozzak is. A gyerekmunka tiltott, mert megterheli a gyerekeket. Nem lehet naphosszat dolgoztatni oket, elfarad az agyuk, lelkileg es fizikailag is kipurcannak a tul sok munkatol. Ez az oka. Meg persze igen, a munka minosege is. Plusz a gyerek mire kolti a penzt? Eltartja a szuloje. Kicsikent meg nem tud segiteni anyagilag a csaladjanak.
2014. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!

Lehet, hogy te nem ismered a mai szülőket de az én szüleim azt akarják, hogy saját pénzből vegyek meg mindent, szakadt ruhában járok, inkább spórolnak, mint az állat. Évente egyszer-kétszer kapok statiszta munkát, vmikor behívnak szerepre, de ezt is csak a bankba teszem, és néha-néha elköltögetem, pl telefont vettem magamnak, meg ruhát, és egy két főzős cuccot, mert szeretek főzni. :) A szüleim inkább a kajára költik a pénzt, mint rám (hozzáteszem sokat költenek az én kajámra is, de hát az elfogy, meg kapok tőlük cipőket, ha kinövöm az előzőt.) Ja, és 13 éves vagyok.

2014. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!