Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Betegesen félek a testvér...

Betegesen félek a testvér vállalástól, mert azt érzem, hogy nem fogom úgy szeretni, mint a fiam! Van így értelme vállalni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy más fejében is megfordul ez, de én tényleg ritka eset vagyok.

Én valahogy mindig mindenből csak egyet tudtam elképzelni. Én pl. a férjem előtt voltam több kapcsolatban, de szerelmes úgy igazán, csak a férjembe. Anyukám mondta,hogy ismer annyira,hogy képes lennék egész életembe egyedül élni,ha a férjem mondjuk elhagyna.

Ilyen a fiam is! Én imádom, és jelenleg nem tudom még csak elképzelni sem,hogy van egy másik gyerek, egy baba, akit ugyanúgy "kell" szeretnem!


2014. márc. 12. 06:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Semmi gond ezzel! szépen fogadd el, hogy te egy gyerekes szülő vagy! Nem kell erőltetni, főleg nem hangzatos szavakkal (" nem fogom úgy szeretni") címkézni azt, hogy nem akarsz második gyereket vállalni!

Ha megnézed a legtöbb egy gyereket vállaló eredetileg is egy gyereket akart! Csak ugye társadalmi nyomás, adókedvezmény, ingyen telek, miegymás miatt volt, aki egynél nem állt meg!

Aki meg megállt egynél, az ezzel takarózik, hogy "jaj nem tudná úgy szeretni" a saját második gyerekét, mint az elsőt... Így legalább nem kell magyarázkodni!

2014. márc. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sem kell eroltetni a 2. gyereket, ha igy erzel. Nem kotelezo mindenkinek 2-3 gyereket szulnie.

Mondjuk en soha nem ereztem, sot nagyon is biztos voltam benne, hiy a kicsit is ugyanugy fogom szeretni, mint a nagyot, es igy is lett. Nalam bevalt az a mondas, hogy a szeretet nem megosztodik ket vagy tobb gyerek irant, hanem megsokszorozodik.

Nem vagyunk egyformak es ez egyaltalan nem baj.

2014. márc. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor miért akarsz vállalni második gyereket?
2014. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem muszáj a 2. gyerek,figyelj ha nem szeretnél inkább ne vállalj mert a gyerek ugye nem olyan,hogy ha nem kell eldobod,és mindkettőtöknek sőt az egész családnak jobb ha mindenki elégedett.Majd szeretnék egy 2.at,legalábbis mindig legalább 3 gyereket szerettem volna,aztán megszületett a fiam és ráeszméltem,hogy nem születtem tipikus anyának,nem úgy van ahogy képzeltem,hogy majd 3-4 gyerekem lesz milyen szuper,lehet azért is mert fiam néha felér 3mal,lemondtunk a sok gyerekről és legfőkébb azért szeretnénk a későbbiekben 2.at,hogy hátha lány lesz és azért,hogy még se legyen majd azért egyedül,és mert azért még egyszer belevágnánk ebbe a baba dologba,de mondom nem siettetjük most 3 éves legkésőbb 6 éves koráig tervezzük,hogy megszülessen a tesó.Sokszor megriadok a 2. gyerek gondolatától ha eszembe jut,hogy mindent elölről kezdhetek,hogy nem nagyon szeretnék még egy fiút,de mivel mellette ott a vágyakozás egy 2. gyerek után csak ezért nem mondtam le róla,de ha nincs pozitív érzésed a 2. al kapcsolatba inkább ne vállald.Fiunk nem terveztük ilyen korán,2-3 évvel kérőbbre inkább,de mégis meglepett minket iszonyatos nagy lelki szenvedésen vagyok keresztül,depressziótól kezdve,a terhesség alatt még nem volt gond kivéve az első 10 hetet mire végleg átbeszéltük mi legyen.De a szülés után én nagyon szenvedtem,mély depresszióba zuhantam és sóvárogtam a gyerek nélküli életem után,pedig fiam még egész jó baba volt,mert sem a hasa nem fájt és 3 hónapig mindössze egyszer kelt hajnalban enni,utána már egyszer sem,de nagyon szenvedtem,és tudom hogy ez nem tett jó a kapcsolatunknak legalábbis részemről,kb 1 éves volt mire odáig eljutottam,hogy úgy éreztem Ő az én kisfiam addig olyan,volt mint egy öcsike,persze szeretgettem,gondoskodtam róla,foglalkoztam vele,de legbelül mart a bűntudat,a tehetetlenség.Ne akard megtapasztalni milyen az,ha valamire még igazán nem vágysz de már elkerülhetetlen,főleg a gyerek érdekében.
2014. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*vagyok túl
2014. márc. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Julie S ***** válasza:

Ha szeretnél még egy gyereket, akkor - ha teheted - vállald később, amikor a fiad már nagyobb. Úgy jobban "elkülönülnek". Egy babát egészen másképp szeret és gondoz az ember, mint egy nagyobb gyereket. Így sokkal kevésbé feltűnő a szeretet "megosztása" és nagyjából olyan marad, mintha mindenből egy lenne. :) Főleg ahogy nőnek a gyerekek, úgy lesznek egyre önállóbbak. Ahogy a fiad majd kezd kevésbé igényelni téged, úgy a kisebbre több odafigyelés jut, aki pedig ezt még igényelni fogja.


De persze nem muszáj több gyereket vállalni. Ezt csak arra az esetre írtam, ha mindenképp szeretnél. :)

2014. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

olyankor a szeretet megsokszorozódik, és nem a fiadtól kell belőle elvnned :)

a fiadnak lesz rosz, hogy nemlesz tesója.

2014. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is voltak/vannak hasonlo gondolataim. Ezert mi ugy dontottunk, hogy nem vallalunk tesot a kisfiam melle aki jelenleg mar 4 eves. Amennyiben tisztaba vagy azzal, hogy mit birsz el lelkileg, fizikailag, anyagilag... akkor abbol baj nem lehet. Akkor van gond ha az emberek eroltetnek valamit amibe nem biztosak vagy ugy vallalnak be valamit, hogy nincenek tisztaba a kapacitasukkal. Szamomra ugyan olyan szep az egy gyerekes csalad mint a 2,3,4... gyerekes csalad amennyiben kiegyensulyozott es a szulok valoban ezt akartak...

En is sokszor atveseztem a dolgot, hogy mi lenne jobb az utobbi negy ev alatt. Felmerult bennem is a szeretet kerdese. Mikor meg 1 eves volt a kisfiam akkor azt mondtak ra, hogy "ahhh ez majd valtozni fog ha nagyobb lesz a gyerek". Tenleg sok anyanal igy van de nallam nem igy tortent. Ezert gondolom a mai napig, hogy biztosan akkor velem van ilyen teren gond es nem "ertem" meg a masodik gyerek vallalasra.

Meg olyan gondolatok is forogtak a fejemben, hogy mennyi mindent kene a szeretet kisfiamtol elvennem, ha jonne egy masodik baba es ehez nincs szivem. Sajnos ennek legtobb resze anyagi de van koztuk erzelmi is. Par pelda: kisfiam jar hetente uszni ami nem olcso de imadja. Szerdan delutan jar teniszezni a kisbaratjaval es ezt is nagyon szereti de ez is penz. Hetvegente jarnak a ferjemmel autoversenyre ami mindkettojuknek nagy orom de nem olcso. Sajnos gyes mellett egyik sem menne anyagilag igy le kene rolla mondani egy ideig amig en ismet elkezdenek dolgozni de nem is biztos, hogy utanna is lehetseges lenne. Kulfoldon elunk es kisfiammal nyaron 3 hetre megyunk edesanyamekhoz Magyarorszagra es valmaikor tavasszal vagy osszel meg 1 hetre, 2 hetre meg Spanyolorszagba. Leirhatatlan, hogy a kisfiam mennyire imadja. Jo meleg ido, Balcsi, to, kert, allatok... Spanyolorszagba meg a tenger es unokatesok (sogoromek ott elnek) Sajnos egy masodik gyerekkel mar nem tudnank ennyit utazni a jegyarak miatt es gyes alatt egyaltalan. Tehat ezt az oromot is elvennem tolle, amit a nagyszulokkel tolthet meg az unokatesokkal. Vagy nagyon minimalisra kell csokkenteni.

Lehet csak en bonyolitom sokszor tul a dolgot de valahogy akkor sem visz ra a lelkiismeret, hogy ezt megtegyem. Azzal is tisztaba vagyok, hogy a fent emlitett dolgok nelkul is lehet elni de amikor ezek beleepultek mar baba kora ota az eletebe, szereti ezeket a dolgokat, varja... akkor a szivem szakad meg ha arra gondolok, hogy el kene vennem tolle.

2014. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem is értem, miért akarsz akkor kettőt vállalni. Ha úgy érzed, ez neked nem megy, teljesen felesleges.
2014. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én uúgy voltam vele, mint te most. Megvártam azt a pillanatot, amikor már nagyon szerettem volna még egy babát. 13 év lesz a gyerekek között, júniusban érkezik a következő baba. ...és tényleg felszaporodott a szeretetem, nem érzem, h feleződött volna.
2014. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!