Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bizonyos esetekben az ügyészsé...

Bizonyos esetekben az ügyészség is hozhat ítéletet vagy csak a bíróság?

Figyelt kérdés
2 hónapja volt egy garázdaság vétségem! Ma kaptam egy értesítőt amin az áll hogy ügyészség! Majd csak holnap vehetem át a postán a levele, és nyugtalan vagyok! Miért az ügyészségtől és nem a bíróságtól jött levél?
2014. jún. 30. 14:12
 1/5 heremooka válasza:

Ügyészség nem hoz ítéletet. Az az (állami) szervezet a vádat képviseli a bíróságon. A bíró a vád- és a védelem ellentétes (!) munkája során felsorakoztatott bizonyítékok és a végső vád- és védőbeszéd mérlegelése alapján hoz ítéletet.

A nyugati civilizációt elfogadó társadalmak szerint amely országokban a vádat képviselő ügyészség és a döntéseket hozó bíróság között bármilyen kapcsolat van, ott nincs demokrácia.

2014. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pedig valamilyen szinten mégis hozott! Meg kaptam a levelet,melyet nem igazán tudok értelmezni így idézem! Aki el tudja magyarázni úgy hogy én is értsem annak megköszönöm!


HATÁROZAT VÁDEMELÉS ELHALASZTÁSÁRÓL!


A garázdaság vétsége miatt,,,számon indúlt ügyben XY gyanusítottal szemben....garázdaság vétsége miatt a vádemelést...egy évi időtartamra ELHALASZTOM! Egyben....elrendelem XY pártfogói felügyeletét! Felhívom a gyanúsított figyelmét hogy az ügyész vádat emel ha: A gyanusított a határozat ellen panasszal él: Ha a gyanúsítottal szemben a vádemelés elhalasztásának idő tartama alatt szándékos büncselekmény miatt vádat emelnek: Indoklás: XY ekkor és ekkor, itt és itt,,,kaput ittas állapotban rugdosni kezdte,közben a telken lévő kutyát hangosan szidalmazta, majd a kezében lévő sörrel a kutyát leöntötte! XY kihívóan közösségellenes erőszakos cselekménye........garázdaság vétségének megállapítására alkalmas! A gyanúsított a cselekmény elkövetését nagyon megbánta,úgy nyilatkozott hogy hajlandó megtéríteni az általa okozott 5 000ft os kárt! Abtk....bekezdése szerint az ügyész a vádemelés helyett a háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabb büntetéssel büntetendő büncselekmény miatt a vádemelést egy évtől két évig terjedő időre határozattal elhalasztja,ha ennek a gyanusított jövőbeni magatartásában mutatkozó kedvező hatása feltételezhető! A gyanusított személyi körülményeire, a büncselekmény tárgyi súlyára tekintettel megalapozottan feltételezhető hogy XY a jövőben tartózkodni fog büncselekmény elkövetésétől,ezért a vádemelés helyett jelenleg a vádemelés elhalasztása is elegendő intézkedés a gyanusított jogkövető magatartásának elősegítésére! A vádemelés elhalasztás időtartamára-eredményes elteltének elősegítése céljából-a gyanusítottat pártfogói felügyelet alá helyeztem! NA MOST AKKOR MI VAN??? AZ ERKÖLCSIM TISZTA MARAD? BÍRÓSÁGI ITÉLET NEM SZÜLETETT,,,ESKÜSZÖM NEM ÉRTEM FŐLEG A VÉGÉT!

2014. júl. 1. 11:29
 3/5 heremooka válasza:

Érdekes, amit írtál. Ezek szerint nem került bíró elé az ügyed, mert ahogy ők írták: megbántad, amit tettél. Ezáltal valamilyen szinten el is ismerted a dolgot. Írják, hogy ha fellebbezel a határozatuk ellen, akkor bíróságra kerül az ügy. Ebben az esetben neked ügyvédet kell fogadnod. Ami pénzbe kerül. De még meggondolhatod magad. Ezt te tudod, hogy érdemes-e. Van-e pénzed, időd bíróságra járni, és érdemes-e? Feltehetőleg nem érdemes. Nem vagyok jogvégzett ember, de nekem olybá tűnik, hogy így priuszod sem lesz, ha kibekkeled a levélben írt határidőig további rendetlenkedés nélkül :) Én a helyedben maradnék a seggemen és nem vitézkednék. Persze ezt csak azért mondom, mert a levélben említik, hogy te megbántad, amit tettél.


Más -sokkal súlyosabb, vagy ismeretlen- ügyben ha keres az ügyészség, akkor oda még véletlen se menj ügyvéd nélkül!! Bármi rád nézve terhelőt ott mondasz, azt a bíróságon -ha vádemelés történik- ellened felhasználhatják. Erről egyébként nekik kötelességük téged tájékoztatni.

2014. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 heremooka válasza:

Egyértelműen nem lesz priuszod, mert nem kerültél bíróság elé.


Egy ötezer forintos károkozás miatt nem akarnak téged arra kényszeríteni, hogy fogadj ügyvédet a kár négyszereséért, mondjuk. Tegyük fel, felment a bíróság. Azt hívnák Pühroszi győzelemnek. Többe kerülne neked, mintha elismernéd a dolgot és kifizetnéd a kapun okozott kárt.

2014. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs fellebezni! Pénzem sincs rá, meg szerintem nem is érdemes! Mi ellen? Hogy nem kerűlt bíróságra az ügy? Életemben most volt először "dolgom"a rendőrséggel,,,,sőt még őket is én hívtam ki,,mert a kutyaának állt feljebb :-) meg a gazdájának! és engem vittek be! A kihallgatás során a kihalgató tiszt minden harmadik mondata az volt hogy "ilyen f...gért idekerűlni" össze veszett egy kutyával,,röhögött rajtam mindenki a rendőrségen! Mikor elő állítottak el vettek mindenemet a fegyvertartási engedélyemet is! A végén vissza adtak mindent a tartásit is, és arról nem is esett szó hogy azt e miatt be vonják! Amit nem értek az az hogy mit jelent hogy el halasztják egy évvel a vádemelést? Azt hogy ha addig ugyan olyan rendes gyerek leszek mint amilyen 45 éven keresztűl voltam akkor minden el van felejtve? Ja, és ráadásúl a nyomozó mutatott fényképeket a kapuról ahol a sértett szerint kár keletkezett,,,ő is megmondta hogy a világon semmi nem látszott élőben sem és a képeken sem, de valjam azt a jegyzőkönyvbe hogy elismerem és megfizetem,,,,mert a tulaj rám foghat olyat is ami korábban keletkezett! Én meg elismertem és ki fizetem! EGYÉBKÉNT A KUTYA KEZDTE,,,:-)) Meglocsoltam sörrel,,istenem ez pont húsvét napján történt,,,a nyomozó bepisílt a nevetéstől! Azt mondta hogy ez akkora piti ügy hogy lesz egy ejnye bejnye,,,max egy kis pénzbírsággal súlytanak! De se ejnye bejnye, se pénz bírság, semmi! Tulajdon képpen én semmilyen büntetést nem kaptam ezért,,,ki kell fizetni az öt rugós kárt,,,de az nem büntetés! Kapok egy pártfogót,,mondjuk az nem tudom mit jelent de remélem hölgy lesz! Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Még egyszer mondom a KUTYA KEZDTE!
2014. júl. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!