Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpress-ről rendeltem egy...

Aliexpress-ről rendeltem egy cipőt, ez lesz a 3. hónap és még mindig nem érkezett meg. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Április 17-én rendeltem meg,és azóta sem érkezett meg. A követési kódnál,a kínai oldalon kettőt ad ki,az egyiknél azt irja ki az állapothoz hogy collection,a másiknál pedig dispatching, és mindkettőnél májusi dátum van. A magyar posta oldalán pedig azt,hogy küldemény postai átvétele/item accepted. Egyébként ami még rosszabb,nem magamnak rendeltem a terméket,hanem egy vásárlómnak,és már a pénzt akarja visszakérni:/ Már dispute-oltam is,de igazából fogalmam sincs hogy mi van, az eladó visszautasitotta, ezt irja ki: The seller did not accept your dispute request, but offered a solution.

You can view the seller's proposal in your dispute information. You can continue to negotiate a solution until 3 calendar days 4 hour 51 minute 4 second . ez mit jelent egyébként?!:(



2014. jún. 30. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jelenti,hogy valaki átvette a csomagot.. Ha átküldöd a nyomkövetési számot,akkor megnéem én is.
2014. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Vagy nem is a te csomagod tracking number-jét kaptad. Előfordult már, hogy mást adott meg az eladó mert, csak simán küldte a csomagot hogy olcsóbb legyen neki. Dispute, meg írni nekik hogy 3 hónap alatt se jött meg és majd viasza fizetik...
2014. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mar dispute-oltam, de azt visszautasitotta, es az utolso ket levelemre mar nem is valaszolt:(
2014. júl. 2. 20:36
 4/8 anonim válasza:
Nekem is volt hasonló tapasztalatom Aliexpress-en, a következőről van szó: a dispatching és collection azt jelenti, hogy még Kínában van a gyártósoron. Az eladók a legritkább esetben válaszolnak, bár nekem egyszer már előfordult :) Cipőrendelésnél nekem 2 hónap alatt érkezett meg kb., és a gond az, hogy itt nincs buyer protection, azaz a nyitott ügyek csak 3 hónap elteltével eszkalálódnak felsőbb szintekre. Bocsi, nem akarok vészmadár lenni, de innét csak saját használatra rendelj, mert elképseztően hosszú idő alatt jönnek meg a termékek, és általában nem is olyanok, mint a képen láttad. Szorítok azért, hogy megjöjjön és minden rendben legyen!
2014. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A kapott válasz pedig azt jelenti, hogy az eladó nem fogadta el a vitanyitásra indított javaslatot, viszont előállt egy 'kárenyhítési' megoldással. Ha az full refund, azaz teljes visszatérítés, akkor én a helyedben elfogadnám, mert ezzel visszakapod a pénzed, elnézést tudsz kérni a vevődtől, és relatíve kis károkkal zárod a tranzakciót. Sajnos későn válaszolok, mert az 'until 3 calendar days' azt jelenti, hogy 3 napod van elfogadni a felajánlott megoldást :(
2014. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De meg fog egyáltalán érkezni a csomag,érdemes várni rá? Ha az aliexpressen azt irja, hogy az eladó elküldte a csomagot, akkor gondolom meg fog érkezni valamikor ,igaz?! Meg nem lehet hogy a vevő már átvette, csak azt mondja nekem,hogy még nem érkezett meg neki? Mert ugye a Magyar Posta oldalán azt írták,hogy Item Accepted/küldemény postai átvétele..
2014. júl. 7. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vette át senki a csomagot. Megakadt kínában a felvételnél. Kérd vissza a pénzed. Vissza fogják adni. Több,mint 100x vásároltam aliexpressen. Volt kb 3 tranzakció,amikor nem lehetett látni a nyomkövetésban. Írtam az eladónak. Vagy küldött újat, vagy megnyitottam a vitát. Aliexpress látja,hogy mi ujság a megrendelt termékeddel. Vissza fogják utalni a pénzed pár napon belül. Hülyeséget írt,aki azt írta,hogy hónapok múlva. Mindig megkaptam pár nap alatt,miután megnyitottam a vitát..
2014. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és a cipőre szerintem feleslegesen vársz..
2014. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!