Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik Isten? Indok?

Szerintetek létezik Isten? Indok?

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 13:42
 1/5 JézusOm válasza:
0%

Persze, hogy létezik. Egyszer a nevemen szólított. Egyből tudtam, hogy baj van. És elindultam, hogy segítsek. Egy zárt helyről segélykiáltásokat hallottam. Egy kisgyereket agyon akart verni egy nagy. Kiabáltam a naggyal, hogy ne bántsa stb. Aztán segítséget hívtam. Így megmenekült a kisgyerek.

Isten létezik és bizonyos emberekhez életükben kétszer is beszél, és hallják őt. Vannak, akiket visszahoz a halálból is. Ja, és születésnél ő leheli a lelket az emberbe. A biblia az egyik legjobb bizonyíték Isten létezésére.

2014. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ameddig nincs konkrét bizonyíték rá mindkét véglet létezik.
2014. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

"A biblia az egyik legjobb bizonyíték Isten létezésére."


Superman létezik. Itt a bizonyíték rá:

[link]


De félre a tréfát. Istennel az a gond, hogy ahhoz hogy a létezéséről mondjunk valamit először is jó lenne tudni, hogy miről is beszélünk pontosan. Isten egy elég homályosan meghatározott valami. A filozófusok istenéről nem lehet kijelenteni, hogy nem létezik, mert akik mellette érvelnek sem tudják pontosan elmondani mi mellett érvelnek.

A konkrét vallások istenéről meg lásd a fenti képregényt. Semmilyen bizonyíték nincs a szent iratokba foglalt történetek valódiságára.

2014. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem zárkózok el a létezésétől. Az akaratnak és a hitnek teremtő ereje van márpedig sok birka követi a bibliát. Amit az előttem szóló is írta a Biblia nem hihetőbb és nem hitelesebb mint bármilyen mesekönyv. Legfeljebb vastagabb. Emberek által összeállított emberek által írt történetek amiknek elismerem a hasznosságát hisz a tanulatlan olykor barbár őseinket kordában tartották. Azonban elvakultságnak tartom hinni benne a mai világban. Valamint (ismét vissza kell térnem a bibliához mer egyedül onnan ismerhetjük meg a Nagyfőnököt) A story szerint az a jó istenfélő ember aki a katolikus hitet vallja na halkan jegyzem meg hogy rengeteg másik vallás is ugyan így gondolkozik. Akkor ki is kerül a menybe? És persze mivan az ősembertől a vallás kialakulásáig terjedő korszakkal? vagy azokkal akik más Istent isteneket dicsőítettek? Maják,Görögök,az indián kultúrák stb. Ezek mind a pokolra kerültek?

Tehát az Isten létezését még akár el is fogadom de a vallások és Isten igen távoli ismerősök lehetnek. :D

Bocsi a kisregényért :D

2014. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ikoscsik válasza:
Isten létezéséhez nincs szükség bizonyításra. Sok minden van a földön ami szemmel látható, tapintható és mégsem tudunk róla semmit. Miért kellene bármivel is bizonyítani, akár az ember által írt bibliával, Isten létét? Elég talán csak abba belegondolni hogy az universum beláthatatlanul nagy, hatalmas. A naprendszer is nagyon nagy. Több milló? égitest van benne. De mint rendszer is több millió? létezik. Törvényszerű, hogy legyen egy intelligencia, egy mindenható aki írányítja az univerzumot, illetve befolyásolja annak működését. Így törvényszerű az is, hogy léteznek olyan égitestek ahol az Emberhez hasonló intelligens lények élnek.
2014. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!