Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mit jelent műveltn...

Szerintetek mit jelent műveltnek lenni?

Figyelt kérdés
Ha csak egy érettségije van az embernek az gáz?Tehát egy fősulit vagy egyetemet végzett embertől mindenképp elvárható hogy művelt legyen,igaz?

2014. júl. 4. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Nekem egy szakmunkásvizsgám van, és én is művelt vagyok szóval nem igazán a végzettségtől mintsem a szociális viselkedéstől függ.
2014. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én nem tartom magam annak,mivel buta vagyok én...
2014. júl. 4. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Oldalakat lehetne írni a műveltségről.

Pl. egyfajta műveltség kell a google használatához.


Egyik megközelítése egészen-egészen röviden: használható ismeret.


Művelt vagy akkor, ha amit - bármely módon - megtanultál, hasznosítani is tudod. A tudás önmagában még nem műveltség, de az ismereteid alapján olyan következtetésekre jutsz, ami nem tanult, hanem benned születik meg. Nagyon bárgyú példa: külföldön eszel valami finomat. Nem ismered a receptjét, nem tudod miből áll, hogyan készült. Ám mivel sok ételt elkészítettél már, megpróbálod, és sikerül.

2014. júl. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!