Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Wellbid internetes oldal...

Buda Timi kérdése:

A Wellbid internetes oldal biztonságos?

Figyelt kérdés

Furcsának találom ezt a Wellbid nevű oldalt.. Elég nehezen hiszem el, hogy bárkinek is megérné pár száz forintért eladni tíz vagy akár százezres teremékeket. Érdekelne, hogy működő termékeket adnak-e el és biztonságos-e a vásárlás.

A válaszokat előre is köszönöm


2014. júl. 5. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. júl. 7. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom ide, amit egy másik közösségi portálon osztott meg valaki:

""A trükk az, hogy nem ingyen licitálsz. Licitálni csak úgy lehet, hogy veszel un. „bid”-et. Minden licitálásnál levon tőled – ha jól látom – annyi bidet, ahány forinttal emeled a licitet. Figyelem! Ezt akkor is levonja, ha nem te nyered meg a licitálást.

Mondjuk ha 5000 Ft-ért veszel bidet, akkor 10 forintba kerül 1 Ft-nyi licitemelés. Ha egy termék ára már 10 000 Ft, akkor az azt jelenti, hogy a licitálók együttesen 10 000 bidet használtak fel, azaz mintegy 100 000 Ft-ot. Plusz még a nyertes kifizeti a 10 000 Ft-ot is. Tehát ha egy termék 10 000 Ft-ért kel el, akkor a licitálók együttesen 110 000 Ft-ot hagynak ott a cégnél. Aki megnyeri, az tényleg nyer az adott üzleten, de hány licitálásnál kell otthagyni 5-10 ezer forintokat ahhoz, hogy végre te nyerd meg a következőt? Taktikázni is kell, hogy lehetőleg olyan dologra licitálj, ami kevés embernek tetszik. Ergo nem azt veszed meg, amire szükséged van, hanem ami taktikailag jó. Sokan programokat használnak arra, hogy az utolsó másodpercben licitáljanak, óriási összegeket százezer forintokat ölnek bele, és így tudnak esetleg középtávon nyereségesen kijönni az egészből. (Van, ahol maga a rendszer tartalmazza ezt az automatikus licitemelés funkciót.)

Szóval jól ki van ez találva. Kicsit olyan, mint a piramisjáték. Kevesen nyernek rajta, nagyon sokan veszítenek, ki többet, ki kevesebbet."

2014. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nagy értékű termékeket lehetetlen nyerni az oldal által üzemeltetett botok miatt, viszont a kisebb dolgokat (kis szerencsével) simán ellehet vinni félárban
2015. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Teljesen egyértelmű logikája van annak, hogy az oldalnak miért éri meg 1-2 ezer Ft-ért eladni 200, esetenként 500ezer Ft-os termékeket. Ez egy dolog, ha valaki utánanéz megérti. EZÉRT nem értem miért van szüksége az oldalnak ahhoz, hogy csaljon. Tegnap regisztráltam, ami ingyenes. Csak megfigyelőként vettem részt a licitekben. Gondoltam jól szétnézek, tapasztalok, mielőtt BID-eket vásárolok. A következő dolog történt (ezt bárki meg tudja nézni, aki beregisztrál, mindenki számára látható): Huawei P8 mobiltelefon, melynek értéke az oldal szerint 190.000 Ft, ami egyébként nem igaz (100-ért lehet netről rendelni kártyafüggetlenül ÚJONNAN). Majd arra is kitérek, hogy egyébként miért is gáz, ha 2x annyiért tünteti fel az eredeti árát, mint amennyiért meg tudná szerezni az ember... SZÓVAL, a lényeg: figyelemmel követtem ezt a licitet. 4-6 ember felváltva licitált rá, automata licitek voltak, ezt is jelezte, ez sem titok. Beállíthatja mindenki magának, hogy automata licit legyen-e, vagy sem, tehát, ha nem vagy gép előtt sem fogsz lecsúszni a licitről. Egy ideig ugyebár, mert egyszer csak elfogynak a BIDek és természetesen végül az nyer, akinek még maradtak BIDek a licithez. Ez is oké eddig.

ÓRÁKON KERESZTÜL (konkrétan 157 végig követett oldalon át) tartott a licit. A licit minden esetben 1Ft-al emelkedett. Automatára maximum 4 ember volt állva, ebből 2 volt az, akiknek kitartottak a BIDek a licit végéig. Volt egy ember (a győztes!), aki EGYETLEN ajánlatot sem tett, KIVÉVE A LEGVÉGÉN, amikor már elfogytak a BIDek azon felhasználóknál, akik eddig megállás nélkül licitáltak. A probléma a következő: NEM TUDHATOD mikor fogy el a többi licitáló BID egyenlege, hisz akkor semmi értelme nem lenne a licitnek... Na most a kedves győztes akkor baszta be (elnézést!) a licitjét (először és utoljára), amikor mindenki BID egyenlege elfogyott. Természetesen PONT AKKOR, az utolsó másodpercben. Tegyük fel, hogy napokon keresztül figyelem az oldalt és már tudom, hogy egyes termékek KB milyen áron kelnek el, ergo KÖRÜLBELÜL mikor érhet véget a licit, ezért én csak a vége felé kapcsolódom be, hogy biztosan kitartson a BIDem (mert a többiek előttem már többszáz BIDet elnyomtak a versengésben). Ez is oké eddig. De az, hogy én PONTOSAN ráérezzek, tudjam azt a másodpercet, amikor be kell basznom a licitet, mert a 7 emberből (ebben az esetben a végén 2 embernél) elfogyott a BID, annak az esélye egyenlő a nullával!!! Szóval hagyjuk már, kamu az egész! Vagy az oldal csalt, vagy a nyertes, valamiféle BID egyenleg figyelő programmal... Az pedig, hogy 2x-es áron volt feltüntetve azért gáz, mert ha te azt látod, hogy az áhított áru 200.000, akkor nem fogsz sajnálni pl 80ezer Ft-nyi BIDet vásárolni, hisz tudomásod szerint még így is 120ezret nyertél... Ami persze egy jó nagy kajli, mivel maximum 20 ezret nyertél a 100 ezres telefonon akkor is, ha pl. 2500 Ft-ért vásároltad meg. Egyébként leellenőriztem közben még vagy 4-5 terméket, azok mondjuk pont reális áron voltak... Szóval ennyit az oldalról...

2016. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!