Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Óvilág (Afroeurázsia) vs....

Óvilág (Afroeurázsia) vs. Újvilág (Észak- és Dél-Amerika, illetve Ausztrália) Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Én örülök, hogy óvilági vagyok, így sok kultúrából szívhattam magamba valamicskét!

2014. júl. 31. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat tenyleg csak valamicsket szivtal magadba, ha egy ennyire korlatolt kerdest tudtal ide kiirni.
2014. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Részletezek:

A nagy világvallások, kultúrák a három "régi" kontinens valamelyikén alakultak ki, a lényegesen gazdagabb és hosszabb történelmük miatt. India, Kína, Közel-Kelet, Észak-Afrika: ezeken a helyeken már akkor is létezett civilizáció, amikor az Újvilág még teljesen lakatlan volt. Az afrikai birodalmak (Mali, Zimbabwe) nem gyakoroltak erős befolyást a világra, mégis előbbre jártak, mint például az inkák, eszkimók, aztékok, maorik. Viszont a belső viszályok, gyarmatosítás, illetve a diktatúrák hátráltatták ezeket az országokat, néha még a legszegényebbek közé taszították. Az amerikai kontinens fellendülése annak volt köszönhető, hogy Európában sem végtelen a nyersanyag-készlet, ergo máshonnét kellett importálni. A Levantei és a Hanza-kereskedelem jelentősége idővel háttérbe szorult.

Amikor Európában már nagyjában folyt az ipari forradalom, addig a nyugati kontinensen a bölényvadászokon, meg egy-két telepesen kívül semmi más nem volt lényeges az ember számára.

Igaz, manapság már az Újvilág gazdaságilag felért az Óvilághoz, illetve népszerűségben annál inkább, viszont ne feledjük, az előbbiekben egy gyorsan kolonizált, kreol társadalom löki a dumát, míg az utóbbiban egy összerendezettebb. (A helyzet országonként, régiónként, eltérhet.)

2014. júl. 31. 17:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempotból érdekel?

Gazdasági, kultúrális... és milyen jellemzők fontosak neked?

Ha csak "valamicskét" szívsz magadba, az sokszor kevés, vagy félrevezető lehet. Elegendően messziről szemlélve minden hibátlannak és tökéletesnek tűnhet!

2014. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gazdasági szempontból az Újvilág is sokat tett a világ fejlődésében, gyakorlatilag "meghálálta" az ott véghezvitt fejlesztéseket az Óvilág fejletlenebb helyein, beleértve akár az USA háborúit a "demokrácia nevében"...
2014. aug. 20. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Te most kérdezel, vagy kinyilatkoztatsz?
2014. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Időközben felvettem egy újvilági ország (Argentína) állampolgárságát is, szóval duplán vagyok kultúrált!
2018. okt. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tőlem még tanulhatsz kultúrát, kisfiam!
2019. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Afroeurázsia forever!
2022. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én örülök, hogy óvilági vagyok, így sok kultúrából szívhattam magamba valamicskét!"


Most ez lett az indulóm:

Én örülök, hogy óvilági vagyok, így sok kultúrából szívhattam magamba valamicskét!

Én örülök, hogy óvilági vagyok, így sok kultúrából szívhattam magamba valamicskét!

Én örülök, hogy óvilági vagyok, így sok kultúrából szívhattam magamba valamicskét!


Pont.

2023. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit szívtál, kérdező?
febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!