Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni anyanyelvi szinten angolul (magyarként)?

Figyelt kérdés
Úgy, ha az illető kint él, és nagyjából mindent angolul csinál, nem arra gondolok, ha itthon tanulja.

2014. jún. 3. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Röviden: meg.
2014. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Jó nyelvérzékkel, közép-emelt szintű tudással nekivágva kb 2-3 év alatt már beszélhetsz sokkal jobban is, mint egy anyanyelvű. Persze még akkor is tudni fogják, hogy nem angol az anyanyelved...
2014. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne? Bármelyik nyelvet megtanulhatod anyanyelvi szinten ha abban az országban vagy ahol azt beszélik. Csak idő és akarat kérdése.
2014. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De külföldi akcentus nélkül lehetséges? (nekem ez különösen fontos lenne)

2014. jún. 3. 20:20
 5/17 anonim ***** válasza:

Nézd, Hien pl. teljesen vietnami szülők gyermeke. Igaz, itt született, így esetében érthető, hogy akcentus nélkül beszél magyarul.

(Kis színes: egyszer nyilatkozta, hogy vietnamiak kifogásolják, hogy nem énekel vietnamiul. Azt mondja, azért nem, mert csak akcentussal menne, s addig nem akar, amíg ez így marad).

Felnőttként nehezebb. De baj ez? Pl. van bécsi színház, amelyik a színdarabokban úgy jelzi, ha egy szerep külföldi, hogy bécsi tájszólással beszél. Pl. Otelló.

Reisz András akcentusa baj? Ő magyar, csak tájszólással beszél. Onutha Judit nem itt nőtt fel, s tisztán beszél magyarul.

Nem éltem kint, s talán ki is színezett a történet, de ismerősöm mondja, hogy néha két londoni sem mindig érti meg egymás szavát, pedig mindkettő tősgyökeres angol.

2014. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

A fiatalabbak általában gyorsan megtanulnak akcentus nélkül beszélni. Például anyám Olaszországban élt fiatal, huszonéves korától, majdnem harminc éves koráig. Azt mondta, körülbelül 2 év alatt perfekt nyelvtudása lett, s kb. a 3. évre már akcentus nélkül, anyanyelvi szinten beszélt - és beszél ma is - Olaszul. Úgy beszél Olaszul, mintha az anyanyelve lenne, mintha Olaszországban született volna. Szóval, körülbelül három év után, az "őshonos", ízig-vérig Olaszok is azt hitték anyámról, hogy Olasz. Olaszországban ismerkedett meg a vérbeli apámmal. Aztán elvált és hazajöttünk Magyarországra (nem részletezem, mert nem ez a lényeg). Valamivel kevesebb mint 10 évet töltött kint.


De hiszem, hogy akarattal és el szántsággal meglehet tanulni egy nyelvet 40 felett is

2014. jún. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

(előző vagyok, véletlen rányomtam a "Válasz elküldése" gombra, szóval most folytatom.)


Szóval igen, a lényeg az, hogy tényleg mindent amit csinálsz, csinálj a célnyelven, beszélgess anyanyelvűekkel (ez a legfontosabb), olvass könyveket és nézz TV -t a célnyelven. A leghatásosabb módszer, ha elhatározod, hogy nem használod a Magyar nyelvet, csakis Angolul élsz, és ezt nagyon szigorúan betartod. Így elképesztően gyorsan lehet fejlődni, néhány hónap alatt is rengeteget fogsz fejlődni ezzel a módszerrel, ezt garantálom!

Persze ha családdal jössz, ez kivitelezhetetlen, de amit lehet, azt csináld a célnyelven még így családdal is pl.: Internetezz csak Angolul, chatelj csak Angolul, olvass csak angolul, állítsd át minden műszaki cikkedet angolra, nézz TV -t Angolul, hallgass rádiót Angolul ...stb. Persze egy Angliai nyelvtanfolyam is nagyon hasznos, és ott is hatásosan és gyorsan tudsz tanulni, csak ilyenre nem mindenkinek van ideje.


Ajánlanék egy könyvet erről a témáról, melynek írója 8 nyelven beszél. Úgynevezett "polyglot".

Tele van hasznos tanáccsal, érdemes elolvasni!


Benny Lewis - Nyelvhack kézikönyv (nCore -ról letölthető az egész, a feladatlapokkal és interview-ekkel együtt, de szerintem ha Google -ba beírod, megtalálod! Persze legjobb, ha megveszed.)


Sok sikert!


Remélem tudtam segíteni! :)

2014. jún. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Eneklesben nem nagyon eszrevenni az akcentust mint beszedben. Lasd ABBA es tarsai. Sok nem angol folden elo enekes alig vagy epp nem beszel angolul de a zeneben nem hallatszik.
2014. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

01:25 -ös vagyok. Nem értem a lepontozást... Oké, fogalmazhattam volna jobban, de a lényeg így is átmegy. Hajnali fél kettőkor már csak ennyi telik tőlem... Bár szerintem nem lett olyan borzalmas. Igazán elmagyarázhatnák, akik lepontoztak, hogy miért? Talán a tartalommal nem értettek egyet, hogy 3 év alatt egy fiatalember megtud tanulni egy nyelvet akcentus nélkül, ha abban az országban van, ahol azt beszélik? Ha nem hiszitek, hát higgyétek... Aki akar, az megtud tanulni 3 év alatt egy idegen nyelvet anyanyelvi szinten, aki meg nem akar, az 10 év alatt se fogja, hiába van a célországban. Persze mindenki megakar tanulni egy idegen nyelvet, de ez pont olyan, minthogy mindenki gazdag akar lenni. Tenni is kellene valamit, nem csak akarni... Természetesen a nyelvtanulás is egyénfüggő, mint minden (azt hittem ez egyértelmű); ugyanakkora erőfeszítéssel, van aki hamarabb tanul meg egy nyelvet, van aki később. Mindenkinek más képességei vannak. Én csak leírtam anyám esetét, mert egyben motiváció, és válasz a kérdésre. Mi ezzel a gond? ...


(( Bár úgy sejtem, a 80% -os válaszolgatónak van 10 accountja itt gyakorin, és ő pontozott le, magát meg szokás szerint fel... De ez csak megérzés. ))

2014. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szard már le, hogy hány százalékod van...
2014. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!