Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten a Damjanich utca...

Budapesten a Damjanich utca közbiztonsága milyen?

Figyelt kérdés
Főleg a Városligethez közel eső vége érdekel.

2014. aug. 4. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem számít rossz környéknek.
2014. aug. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, ha vidéki vagy kedves kérdező, akkor megsúgom neked, hogy Pesten az, hogy "jó környék" teljesen mást jelent sok esetben, mint vidéken. Aki Kőbányán vagy a nyóckerben nőtt fel, annak az is jó környék, ahol csak elvétve vernek agyon vagy rabolnak ki embereket, mondjuk olyan hetente, de amúgy a rendszeren az utcán császkáló szipusok teljesen ártalmatlanok, betörések pedig egészen ritkán, csak olyan havonta fordulnak elő.


Én Győrben nőttem fel, egy kertvárosban, ahol a bűnözés non plus ultrája a postaláda összefirkálása volt. Mikor a suli miatt Pesten keresgéltem albérletet, én naiv zöldfülű bedőltem az olcsó árnak és a "jó környék" szövegnek. Mikor kimentem megnézni a lakást az utcában kb. minden ötödik ember úgy nézett ki, mint aki most szabadult a Csillagból. Mikor megkérdeztem a tulajtól, hogy "ez mitől jó környék?", akkor azt a választ kaptam, hogy három éve lakik ott, de eddig még csak egyszer verték meg komolyabban. Jaaaa! Gondoltam, hogy "kösz"!


A Damjanich utca nem a legjobb része a városnak. Tudni kell, hogy a Dózsa György-Rottenbiller- Damjanich-Thököly utcák által bezárt négyszög egy kib.szott gettó. Igaz, nem olyan vészes, mint a Józsefváros külső része, de ha te is családi házas, madárcsicsergős, nyugis környéken nőttél fel, akkor nagyon nem ajánlott! Viszont, ha a Dankó utcából jössz, akkor maga a Lila Akác köz. Viszonyítás kérdése az egész.

2014. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló eléggé túloz, a Damjanich utca normális környéknek számít, jó a közbiztonság.
2014. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!