Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Könyv kiadása? Hogyan fogjak...

Könyv kiadása? Hogyan fogjak neki?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy Magyarországon egyedül a magánkiadás a járható út, mert reklámozzák az interneten meg stb. Aztán megtudtam, hogy Leiner Laura csak bevitte a Ciceró Könyvstúdióhoz, és látjuk milyen híres lett. Egyébként a könyveimet már páran olvasták, legelőször a legjobb barátnőm, és ő mindig megmondja velem kapcsolatban a véleményét(pl. megkérdezem, hogyan nézek ki, ő meg megmondja, ha rosszul), és neki nagyon tetszett, meg mindenkinek, akinek eddig mutattam. Még a kiadásról nem esett szó, de érzem, hogy hamarosan rákérdeznek. Szóval szerintetek hogy kell ehhez hozzáfogni? Légyszi, lehetőleg hozzáértő választ írjatok.

2014. aug. 18. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd: Leiner Laura bevitte a kiadóhoz és kiadták. Ez igazán szép. De rajta kívül még hányan vitték be, akiknek nem adták ki? Ne abból indulj ki, hogy egyvalakinek sikerült. Persze nem azt mondom, hogy ne próbáld meg, de tudd, hogy jóval nagyobb esélye van annak, hogy udvariasan megköszönik és ezzel be is bejeződik a kaland, legalábbis egy időre. Szóval csak rajta, vidd be, de gondold meg a magánkiadást is (és azt, hogy ebben az esetben a reklám bizony nem sok, neked is tenned kell érte, hogy fogyjon, blogon, facebookon, mailben, röplapon, léghajón és helikopteren, minden létező felületen nyomni kell).


Első körben meg kell nézni, melyik kiadó hogyan várja a kéziratot és vár-e egyáltalán. Van-e neki hasonló stílusú könyve? Mailben/telefonon lehet érdeklődni ezügyben. Aztán beadod és ha elfogadják, onnantól meg úgyis elmondják pontosan, mi hogyan és merre. Magánkiadás esetén majdnem ugyanaz, annyi különbséggel, hogy kérdés nélkül kiadják, elvégre te fizetsz. Jól körül kell nézni, kit választasz, mert nagyon eltérőek az árak és a szolgáltatások.

2014. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd, ha van pénzed, azaz fizetsz minden költséget, akkor bármit ki tudsz adni. Fizetni nemigen fog a kiadó. Főleg ismeretlennek nem. LL esetében nem tudom, hogyan volt, más kiadónál dolgozom. Elképzelhető, hogy láttak benne fantáziát, s beszálltak anyagilag is. Ez ritka.
2014. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A magánkiadást semmiképp se javaslom, érdemes addig fejleszteni magad, amíg egy valódi kiadó elfogadja a kéziratodat. Nem csak Leiner Laurának sikerült, azért van még egy pár író Magyarországon. Itt egy cikk ebben a témában:


[link]

2014. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!