Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt valaki még aki nem...

Van itt valaki még aki nem ítél el?

Figyelt kérdés
szóval az van hogy 2 éve éneklek folyamatosan de néhány hang nincs a helyén ezért jelentkeztem énektanárhoz, elmentem hozzá pár diákkal együtt akiket sohasem láttam még de nem is ez a lényeg hanem hogy kitöltöttük a jelentkezési lapot és hirtelen rámszól hogy na gyere énekelj valamit, én meg tök felkészületlenül kiállok 30 ember elé (az előzőleg említett diákok)és még jó hogy akkor felejtek el minden szöveget amit tudtam, na akkor elkezdi énekelni nekem a tavaszi szél vizet áraszt című népdalt én meg csendben állok ott és semmi, na nagy nehez elkezdek halkan hamisan énekelni de nem nevezném azt éneklésnek inkább az éneklés és a beszéd közti állapot, és közölte hogy nem járhatok oda mert nem merek énekelni 30 vadidegen előtt, most a barátaim és mindenki engem hibáztat hogy beégtem meg ilyesmi, van még itt egy normális ember aki megért?

2014. aug. 25. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy másik ének tanárhoz. Nem tudom hány éves vagy, de a lámpaláz és a feszültség sokakkal kifog. Én egy koncerten voltam, ahol az énekes valami miatt bepánikolt és iszonyat borzalmasan énekelt. Pedig lemezbemutató koncert volt.

A közönséget is szokni kell. Szerintem egyszerűen beledobtak a mély vízbe, ami nem jött be. Keress egy olyan tanárt aki nem így kezdi. Nem mindenkinek jön be egy-egy tanítási módszer.

Én zeneiskolába jártam, a zenekarban is játszottam, de a szóló koncerttől nagyon pánikoltam. A tanárom erőltette, így inkább otthagytam a zeneiskolát.

2014. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, sokan dicséik ezt a tanárt és nem értem velem mért volt bunkó, de az biztos hogy ez mély nyomot hagyott bennem nem tudok mit kezdeni ez van, lehet hogy pont emiatt soha a büdös életben nem fogok énekelni, pedig zenei iskolában szerettem volna továbbtanulni, ezér kerestem fel egy énektanárt hogy a felvételim a suliba jól sikerüljön :( hát ez van
2014. aug. 25. 12:57
 3/5 hosszúhajú ***** válasza:

teljesen egyetértek ez előttem szólóval. és tudod, akkor kell visszaülni a lóra, mikor leestél róla. most nézz utána van-e valaki normális, nem hagyd hogy egy ember elvegye a kedved. Valóban szokni kell a szereplést, ez minden előadó művészetnél így van, és ez róla állít ki negatív bizonyítványt, hogy ennyire amatőr módon viselkedett. Én ének tanár vagyok, adhatsz a véleményemre ebben a témában - igaz, csak ének-zene tanárocska, olyan kötelező általános sulis, de azért szoktak sokszor értelmetlennek tűnő pár hallgatóságos ( apa anya nagyi, más gyerekek apa anya nagyi ) koncerteket rendezni, hogy legyen egy folyamatosság, hogy a gyerek fokozatosan tanulja meg kezelni a "minél többen rám figyelnek helyzetet". Ehhez is meg kel érni.

Nem veled van a baj! Hanem a kedves kollégával. - bocsi többi aranyos kollega:)

2014. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) közben már megoldódott a probléma
2014. aug. 26. 17:01
 5/5 anonim válasza:
Antipedagógia magas foka. Semmi baj azzal, hogy nem mersz mindjárt annyi ember előtt énekelni. Nem is előttük kéne elkezdeni... Egyedül legyél a tanárral és keress olyat, aki bíztat. Megnézi a hangodat, hangterjedelmed, megkérdezi miket tanultál eddig,ilyesmik, tehát valóban érdekli, hogy mi van veled. Majd az órák során kiderül, hogy hogy megy. De a bizalom nagyon fontos! Ha szeretsz énekelni, akkor csináld, csak keress olyat, aki tanítani is akar, nem rögtön mély vízbe dob. Gyakorolni kell, ha jó helyen vagy, idővel mersz majd több ember előtt is énekelni,meg ha felkészültél. De ha nem is, csak leld örömödet benne. A zene mindenre jó. :) Sok sikert!
2014. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!