Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valaki pszichológus?

Hogyan lehet valaki pszichológus?

Figyelt kérdés
Egy eléggé ostobának tűnő kérdés, mégis régebb óta foglalkoztató téma számomra a fent látható kérdés. 17 éves lány vagyok, és több irányban érdeklődök, az egyik ez. Még új vagyok a dologban, szóval jó lenne ha kapnék több választ is arra, hogyan lehet valaki pszichológus? Mi kell hozzá? Gimnáziumba járok 11.-es leszek, milyen faktokra érdemes járnom a cél érdekében?

2014. aug. 31. 19:37
 1/3 anonim válasza:
Szakirányú végzettség (Főiskola).
2014. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ELTE (vagy epp barmelyik tudomanyegyetem) pszichologia szakot kell hozza elvegezni.
2014. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg itthon hat egyetemen oktatnak pszichológiát. Az alapképzés önmagában nagyon kevés, viselkedéselemző végzettséget ad, nem is pszichológus leszel vele. Ezután jelentkezned kell mesterképzésre (hidd el, mire odajutsz, már eléggé képben leszel), ami már eleve szakirányválasztással kezdődik, ott már az adott számodra lényeges területről lesz leginkább szó. Ez a két képzés együtt 5 év. Ezután nem tudom tovább az utadat, hiszen nem írtad, mégis milyen pszichológus szeretnél lenni, mert rengeteg területe létezik. A mesterképzéses diploma után még szakirányú továbbképzések várnak rád, ezek mennyisége területedtől függ. Ha például terapeuta akarsz lenni, akkor (ha jól tudom) két szakképzést kell elvégezned a diploma után, valamint 150 órányi terápiára kell járnod neked is (amit nyilván te fizetsz a saját pénzedből, és a te idődből megy el, szóval nem egy egyszerű dolog). Ha más érdekel, írj, és megpróbálok segíteni.


A biológia nem árt, ha megy, nem lehetetlen nélküle sem, viszont egy biosz emelt nagyon nagy előny lehet, sok az erre épülő tárgy (pl. anatómia, neurológia, genetika). Viszont mivel elég magasak a ponthatárok minden évben, nagyon jó érettségiket kell produkálni, így csak akkor jelentkezz erre, ha jó vagy belőle és az iskoládban jól felkészítenek. Ezen kívül ami létfontosságú: angol nyelv. A szakirodalmak nagy része csak angolul létezik, ezt önállóan kell feldolgozni, értelmezni, megtanulni, középszintű angoltudással viszont ez kifejezetten problémás. Szóval az angolra állj rá mindenképpen! Mást nem nagyon tudok javasolni, igazából az a tanácsom, hogy abból tegyél emeltet, amiből igazán jót tudsz! Elfogadják a törit, a magyart, a matekot is a bioszon kívül, és többféle nyelvet. Én törivel és némettel mentem, tehát ezzel sem lehetetlen, ezek mentek jól, a bioszos hátrányomat pedig szorgalmas tanulással behoztam :)

2014. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!