Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ez ügyben?...

Mit tehetnék ez ügyben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt, este elvesztettem egy számomra igen fontos tárgyat, aminek az eszmei értéke megfizethetetlen a számomra... Mintha lelke lett volna, és most, hogy elvesztettem, mintha egy hozzám tartozóm tűnt volna el szó nélkül.. Nem mástól kaptam a tárgyat, magamnak vettem, és szerencsémre sikerült mégegyet szereznem belőle, viszont nem érzem azt a mostani iránt, mint az előző iránt.. mintha, ez nem lenne az enyém... Hogyan önthetném a régi eszmei értéket a mostani tárgyba? Komoly kérdéseket várok..

2014. aug. 31. 19:52
 1/4 Különlegescsajszi ***** válasza:
Nem válaszokat ??:DD
2014. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ja lol, igen, válaszokat.. de tényleg..
2014. aug. 31. 20:00
 3/4 2xSü ***** válasza:

A helyzet jól mutatja, hogy nem a tárgy a lényeg. A tárgy csupán körítés, valami amitől kézzel foghatóvál vált számodra valamiféle érzelem, emlék, stb… A tárgy maga ebből a szempontból sokadlagos, elhanyagolható. Hiszen az „új” tárgy nem hordozza ezeket, tehát nem ez a lényege, nem a tárgy maga.


Ragadd meg a lényeget. Az emléket, az érzést, ami ahhoz köt, vagy amit abban manifesztálsz, és nyugodtan dobd el a tárgyat. Az ember a mai korban annyira hozzászokott az anyagi javak gyűjtögetésébe, hogy még a nem anyagi jellegű dolgait is anyagba akarja zárni. Nem kell, felesleges.


Esetleg ha a másik tárgy olyan, hogy ettől még megtartod, használod, akkor oké, majd ahhoz is tapadni fognak nem anyagi jellegű dolgok. De ne a tárgyhoz kösd ezeket, ne a tárgyért rajongj, mert az üres, nem az az egész lényege.

2014. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! jó meglátás
2014. szept. 1. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!