Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fiam ötödikes, és nyilatkozn...

A fiam ötödikes, és nyilatkozni kellett, hogy kérjük-e a cigány népismeret tantárgyat. Mi NEM kértük, mert ha ugye nem kötelező, ne tanulja a gyerek. És KÖTELEZŐVÉ tette az iskola! Szerintetek tehet ilyet? Hová fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

#oktatás #iskola #cigány népismeret
2014. szept. 9. 07:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18%

". Így naná, hogy a nyilatkozatra a nem kérem-et írtam. Meg még egy (!) anyuka. (Hát ezért tették kötelezővé.)"


Azert tettek kotelezove, mert 2 gyereknek nem csinal az iskola kulon foglalkozast, amikor a masik 18 egy adott oran van.


" Szégyen magyarnak lenni? "


Ebbol erre kovetkeztetsz?


" Én mindig büszke voltam a magyarságomra, a gyerekeimet is ebben a hitben nevelem. Így szegényemnek büntetés lesz"


Miert lenne mar buntetes? Ha buszke vagy a magyarsagodra, akkor az azt jelenti hogy mas nepek kulturajat meg sem szabad ismerned? Senki sem fog ciganyt nevelni a gyerekedbol, attol meg ugyanugy maradhat buszke magyar, ha tobbet fog tudni a vilagbol.

Bar az igaz, hogy akinek az elete kozponti kerdese az hogy o mennyire buszke magyar, az altalaban nem tul tajekozott. Es az a veszely is fennal hogy ha a gyereked muveltebb lesz, akkor rajon, hogy a vilag nem Magyarorszagbol all.


"Tegnep azzal jött haza, hogy a cigány himnuszt kell megtanulniuk magyarul, később cigányul. Normális ez? "


Persze. Miert ne? Gondolom a magyart mar tudja.

2014. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es, a gyerekemből, ha akarnának sem tudnának cigányt nevelni. Már 11 évesen is vannak elvei...

De neked gondolom nincs gyereked. Ha lenne, tudnád mennyire le vannak terhelve. Ja! És miért lenne szüksége pont a cigány kulturát részletesebben megismernie? Ha érdekli, utána fog nézni. Érdekelte mi volt pl az a bizonyos trianon, vagy a vérszerződés, vagy 56, vagy a rendszerváltás, vagy a vörös csillagok lehullása. Felhajtotta a laptopját, és olvasott róluk. Sokat. Hogy legalább a körvonalaikat megismerje.

Sajnálom, hogy úgy gondolod ahogy. De örülj majd nagyon, ha a gyereked a cigány himnuszt fogja otthon zengeni, és légy büszke, hogy tuti jól megtanulja majd azt a kulturát. És annak is örülj például, hogy a gyereked vért izzadva és a pénztárcádat kifordítva megy majd nyelvvizsgára, míg a roma haverok nemzetiségi hovatartozásuk miatt ingyen bezsebelik a plusz pontjaikat... (de ez csak 1 példa volt. sok van!)

2014. szept. 9. 10:16
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves valamelyik hozzászóló,aki szerint életemben nem voltam külföldön :D Nos nagyot tévedsz,mert épp jelenleg is egy másik országban élek és igen,pl. nálad sokkal okosabb vagyok. Már ha kötekedni szeretnél.Most fog jönni a hazaárulósozás és a társai. persz,mert csak az a magyar,aki nemzeti lobogóba burkolja magát és márcskazértis éhendöglik otthon. Lelke rajta. Persze,hogy bele tudsz kötni az írományomba,mert oly korlátolt vagy,hogy nem látod át.


A kérdezőnek írom,hogy talán az Oktatási Hivatal vagy valamelyik minisztérium lenne ezesetben a megfelelő irány. Viszont mivel ezzel darázsfészekbe nyúlsz,nem fogsz célt érni. Lehet más szülőkkel összefogni és nagyobb port kavarni. Én is nagyon sok szülőtől hallottam, hogy fel van háborodva. De hogy mi lenne a vége? A helyi cigányok fajgyűlölőznének és a gyerekedet 3 kommandós kéne iskolába kísérje. Sajnos ezzel van a kezükben a fegyver.

2014. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazából semmi baj nem lenne ezzel a roma kultúratárggyal, ha nem egy erőltetetten PC-módon valósítanák meg.

De aligha lesz szó pl. arról, hogy a nőkre milyen sors vár egy tradicionális családban. Vagy csak rövid, gyorsan elkent anyagrész lesz, alkalmatlan arra, hogy elkerülhetővé tegye az efféle eseteket: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..

A roma kultúrát megismerni hasznos, ha nem valamelyik irányban elfogultan oktatják. Élvezetes része lehet a nyelv, a népzene, az öltözködés, a táncok, egyes ételeik megismerése, és a roma gyerekek számára is hasznos lenne bizonyos tarthatatlan elemeiről az igazság kimondása. Pl. hogy a XXI. századi Európában már nem a férfiasság/asszonyság jele a sok gyerek, és nem dicsőség, hanem szégyen őket a semmire vállalni. Hogy a lányok tizenévesen kimaradjanak az iskolából szülni. Ezek is a roma kultúra részei ugyanis. Gondolom, az összeférhetetlenségük az európai életvitellel, és az, hogy okozói annak, hogy annyi család él nyomorban, gondolom, nem kerül majd hangsúlyozásra.

2014. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!