Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan gyűjtetsek pénzt?

Valaki.O.o kérdése:

Hogyan gyűjtetsek pénzt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13 éves vagyok és rudom hogy ez elég hülye kérdés,de nem rudnátok valami olyan munkát ajánlani ahova engem is felvennének? Tudjátok máe nagyon régóta szeretnék egy IPhone 4S telefont, de rudom anyuék nem vennék meg ezért szeretném összegyűjteni rá a pénzt. Hogyan tehetném?

2014. szept. 19. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem rudom, minek neked az, de úgy rudom, a szülő azért van, hogy eldöntse, mi kell a gyereknek, s mi nem. Semmi szükséged ebben a korban semmiféle telefonra.
2014. szept. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha igazad van...ebben a korban nincs szűkség telefonra...csak pl ha véletlen lekésném a buszpm és késöbbivel mennék haza és nem tudnám felhívni szívbajt kapna....de igen...nincs rá szűkség rá...és azért kell mert szerintem nagyon szép telefon és tetszik. És tudnék rá vigyázni?! Egyébként értelmes kommentet szerettem volna..de kossz.
2014. szept. 19. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes választ kaptál. Telefon másfél évszázada van, s előtte is éltek emberek. Én lassan 60 leszek, az első mobilt kb. tíz éve vettem. Húsz éve senkinek sem volt az ismerőseim közül, s a kerületben is (főváros!), 8-10 utcai fülke volt, s lakásban is alig akadt telefon.

Nem, nem irigyelem tőled a fiatalságodat. Nekem nem lesz szebb a múltam attól, ha neked sem lesz telód.


Ha az említett dologra kellene a telefon, egy néhány ezer forintos készülék is megfelelő lenne, szóval ez csak duma. Anyu, lekéstem a buszt nem igényel 80 ezer forintot. S ha ennyiért meg tudjátok venni, szerencsések vagytok, mert sok helyen 100 ezer forint felett van.

S nem elegendő megvenni, havi költsége is van.


13 évesen legálisan semmit nem dolgozhatsz, s a szüleid mondják meg, mint engednek meg, s mit nem. Miből gondolod, hogy ha meg tudnád keresni rá a pénzt, akkor megengednék, hogy vegyél ilyent?

Amit tudsz tenni, a korrepetálás pl. Ha nagyon jó vagy valamelyik tantárgyból, akkor pénz ellenében tanítgathatsz másokat. Ez sem legális, de aránylag kockázatmentes.

2014. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért szeretném megkeresni rá a pénzt, mert nem szeretek anyukáméktól függeni és ha valamire megkeresem a pénzt akkor az a pénz az enyém, magyarul arra költöm amire szeretném ( bizonyos határokon belül). Van egy 23 éves nővérem, már ő sem függ anyuéktól, dolgozik. Én sem szeretek tőlük függeni, de kénytelen vagyok, mert még mindig csak ők tudnak eltartani amíg nem vagyok kereső képes.
2014. szept. 21. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez mind nagyon dicséretes, nincs is ezzel semmi baj. De nem leszel attól kevesebb, ha nem egy 100 ezer forintos készüléked van, hanem egy olcsóbb, a legkisebb előfizetési csomaggal. Nekem egy nem független 54 ezer forintos LG okostelóm van, amiért csomagban csak 12 ezer forintot fizettem. Tökéletesen megfelel.
2014. szept. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!