Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sérelemdíj megállapítása és...

Klopusz kérdése:

Sérelemdíj megállapítása és kifizetése. Mennyi ideig húzhatja az időt az ügyvéd?

Figyelt kérdés

Május 20-án nyújtottam be sérelemdíj-kérelmemet (műhiba). A kórház elismerte a felelősségét. A kórház ügyvédje átlagosan 32 naponta küld nekem levelet újabb és újabb papírokat, egyebeket kérve (tudom, hogy ez teljesen jogszerűtlen amúgy).

Meddig szórakozhat velem? Létezik valamilyen jogszabály a válaszadási határidőre ami az ügyvédekre is vonatkozik úgy, mint mondjuk egy közigazgatási szervre?



2014. okt. 10. 10:19
 1/4 Agent Cooper ***** válasza:
Ha nincs egyezség, abban az esetben határidő sincs. Természetesen az ügyvéd kolléga csak végzi a dolgát, hiszen ő a kórház érdekeit képviseli, és a kórháznak az az érdeke, hogy ne kelljen fizetni, vagy ha mégis, akkor minél később. Önnek meg megvan a lehetősége, hogy pereljen.
2014. okt. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszát!


Az elmúlt öt hónap tükrében én is arra a megállapításra jutottam, hogy felesleges volt a kórháznak felajánlanom a peren kívüli egyezség lehetőségét. Ha rögtön bírósághoz fordultam volna, a törvénykezési szünetet is beleszámítva, már régen jutottunk volna valahova, esetleg már a kifizetésen is túl lennénk.


Kár volt ezt az utat választanom, de botor módon úgy gondoltam, ez a tisztességesebb, mindenkinek megfelelő elintézési mód. Tévedtem, tanultam belőle.

2014. okt. 23. 19:21
 3/4 Agent Skopsko válasza:

Én néha azon gondolkodom, hogy albán barátaim sanszos, hogy hamarabb ad acta tenné az ügyet csak nem szeretnek ásni :o)


Hasonló cipőben vagyok volt munkaadómmal szemben de az idő nekünk dolgozik, nyugi!


Konkrétan a kérdésedre válaszolva, gyorsítani lehet bizonyos taktikával ahogyan én is teszem.


Ha mondjuk a nyakukba szabadítom a NAV-ot, ahol már amúgy is végrehajtás folyik ellenük aztán a Kormányhivatal munkaügyi felügyelőit és azzal mattot is adtam mert egy ténylegesen milliárdos EU-szerte működő cégnek adtam kegyelemdöfést és ezzel egyidejűleg a híres "hazai" légitársaságnak is.

2014. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Sajnos nincsenek albán barátaim, úgyhogy marad a hagyományos eljárás.


Sikerült odáig eljutni, hogy a sérülést követő hat, az igénybejelentést követő 5 hónap után megtették ajánlatukat, ami a harmada annak, amit én kértem.

Úgyhogy nincs más út, minthogy bírósághoz forduljak.

2014. okt. 30. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!