Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a már felnőtt huszonéves...

Ha a már felnőtt huszonéves "gyermeke" ordenáré módon szidalmazza a szülőt, a szülő kihívhatja a rendőrséget?

Figyelt kérdés
2014. okt. 18. 10:03
 1/10 anonim válasza:
0%
Akkor nincs rendőrség, viszont megkéne tan6oni nevelni a fattyadat, vagy elis mehetsz a 3,14be.
2014. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szidalmazásért?

Hát... hadsereget nem akarsz hívni rá?

Annak idején kellett volna normálisan nevelni. Most is megpróbálhatod még, de ha idáig sem tudtad...


Amúgy kihívhatod, de nem fognak jönni. Majd, ha vér folyik.

Ha értelmes ember vagy, akkor nem fog idáig fajulni a helyzet.

2014. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A lényeget a konkrét választ elegánsan kikerültétek, Nagyokosok.
2014. okt. 18. 18:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi nem érthető.

KIHÍVHATOD.

Ennyi.


De nem fognak kijönni. Mondjuk konkrétan ebben a helyzetben én sem mennék. Te rontottad el, én meg (mint intézkedő rendőr) nem tudom kijavítani.

2014. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vajon az ordítozó hangosan szitkozódó felnőtt - ez esetben indifferens, hogy történetesen leszármazott - ellen nem védi meg adott esetben a rendőr a magánlakás tulajdonosát ?
2014. okt. 19. 10:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz lehet a felfogásod.

Nézzük akkor egészen szájbarágósan:

JOGILAG lehetséges lenne, hogy ilyenkor kihívsz egy rendőrt, az pedig garázdaság miatt intézkedik.

A VALÓSÁGBAN családi probléma esetén NEM fog kijönni a rendőr. Még akkor sem, ha verekedés van, de nincs komoly sérülés. Ha már vér folyik, maradandó sérülés vagy haláleset van - akkor majd kijön.


Továbbra is azt mondom, hogy nagyrészt veled van a gond. Miért nem tudtad normálisan nevelni a fiad?

Megkockáztatom, hogy kis korában ugyanígy ordítoztál és erőszakoskodtál vele (vagy a párod) - és most ezt kapod vissza.


Ha nem lennél ennyire nehéz felfogású, esetleg meg lehetne próbálni a családsegítőt. De ehhez az kellene, hogy MINDKETTEN felfogjátok, hogy mindkettőtökkel probléma van - és együtt menjetek oda.

2014. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát az idős szülőt a gyermeke felől érő garázdaság félbeszakítását a rendőrség nem tekinti feladatának.


BRAVÓ csak ha haláleset van, vagy vér folyik, Madzsaresztán Sötét Balkán Alsó.


A történetről semmit sem tudsz, ne fantáziálj!

2014. okt. 19. 18:08
 8/10 A kérdező kommentje:
A szülő nevelési módszere korántsem egyetlen előidézője a később már felnőtt leszármazott viselkedésének.A hétköznapi értelemben vett jellemtorzulásokat mentális betegségek drogozás alkohol rossz társaság is előidézhetik.Vajon mennyivel kevesebb joga van megvédetnie magát egy gyenge öregnek saját otthonában saját gyermekétől mint egy vadidegentől ?
2014. okt. 20. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:

"korántsem egyetlen előidézője"

Így igaz.

A rossz - ráadásul még hiányos, hanyag - szülői nevelés alapozza meg, ha a fiatal rossz társaságban keres menedéket, aztán az fogja nevelni.

Utána ez az életpályát is eléggé meghatározza.


Viszonylag kevés adatot árultál el, így néhány helyen kénytelen vagyok a fantáziámra hagyatkozni. Viszont, ahogy látom, nem tévedek: te is még mindig a bűnbakot keresed a megoldás helyett. Nyilán a nevelésben is ilyen voltál.

2014. okt. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igen jólesik a kérdezőt fikázni, lehetséges, hogy ettől te értékesebbnek érzed magad. Nem kérdezett senki a gyermeknevelésről, amiről tudoptt dolog nem mindig méltányosan igazolja vissza a szülő erőfeszítéseit. Gondolkodásod primitív előítéletes, stílusod tenyérbemászó.Itt nyugodtan eleresztheted magad máshol nem ajánlom.DE ezt mind te is pontosan tudod, ha önkritikus őszinteséggel szemléled a beírásaidat. A rendőr és a bűnöző rokon lelkek imádják a kockázatot és az agressziót.

Na csá...

2014. okt. 20. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!