Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hisztek a különböző világok...

Nikoletta12 kérdése:

Ti hisztek a különböző világokban? És a különös lényekbe?

Figyelt kérdés

Mondjuk, hogy létezik egy olyan világ amit mi emberek nem ismerhetünk ,de közben van.

Vagy hisztek a vámpírok,sellők,sárkányok,tündék,hobbitok,vérfarkasok..stb. Létezésében?

Hisztek-e abban, hogy egy olyan világba élünk amit nem is ismerünk, de a miénknek mondjuk s közben különösebb-különlegesebb lények lakják az erdőket, a földeket, a hegyeket?

Ebben a kérdésben kiváncsi vagyok, hogy rajtam kívül ki TUD hinni? ;)



2014. okt. 20. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Más világok (más bolygók, élettel) minden bizonnyal léteznek valahol az univerzumban, ez nem is igazán hit kérdése :)


Vámpírok, sellők, sárkányok, tündék, hobbitok, vérfarkasok, sö tö bö...


Nem, nem, és nem. A legtöbb ilyen lény jól visszavezethető, mikor és feltehetőleg miként alakult ki az emberek tudatában, de még ha nem is kutatnánk az eredetüket. A világot, nagyjából, feltérképezettnek tekinthetjük, bejárta az emberiség a bolygó minden szegletét, minden területen megtalálhatóak az emberi települések, és habár azt állítják, hogy az állatvilág jelentős része ismeretlen számunkra, ez elsősorban rovarokat, és mélytengeri élőlényeket takar. Apró, illetve eldugott helyen élő lényeket. Vámpírok, vérfarkasok, sárkányok, tündék, stb stb létezése teljesen kizárható, mert ha léteznének, a modern technológia és az emberiség elterjedtsége miatt már ismertek lennének. Ilyen pl a Yeti is, nincs bizonyíték, hogy létezik, nincs bizonyíték, hogy nem, viszont ha létezne, már minden bizonnyal megtaláltuk volna.


A sellők kivételt képezhetnek, mert az óceánok élővilága túlnyomó részben ismeretlen számunkra, így akár még elképzelhető is lehetne, hogy sellők élnek többezres mélységben. Kivéve, hogy nem lehet. A humanoid testfelépítés a tengeri közegben rendkívül előnytelen lenne, a többezres mélységben uralkodó nyomást meg sem említve. A sellők, amilyen képet képzelünk róluk, evolúciós szempontból teljesen értelmetlenek, épp ezért soha nem fejlődne ki ilyen létforma az óceánban.


A kérdés az volt, mit hiszek, viszont ezt inkább érvelésnek nevezném, mint hitem kifejtésének.. bocsi :D

2014. okt. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs semmi baj ;) Szivesen várok érveket is, mert elég kiváncsi természetű vagyok szóval nagyon érdekel, hogy ki mit gondol vagy hogyan érvel ;)


Köszönöm, hogy te felvállatad az érveidet/véleményedet mert sokan eltitkolják és teljesen mást írnak mint amit szívük szerint akarnak. Sokkal inkább azt írják amit az elöttük lévő így sok embernek nincs saját véleménye.


Szóval köszönöm, hogy írtál! :)

2014. okt. 21. 20:15
 3/3 Aries Lau válasza:

Más világ biztosan létezik, mert az univerzum tényleg óriási és bárhol máshol is létezhetnek, nem csak a Földön. Én hiszek ebben, mert mi emberek nem tudhatunk mindent. :)


Vámpírok, sellők, sárkányok, stb... Mutációval lehet, hogy voltak ilyen lények. Én úgy hiszek az ilyen vérfarkasokban és vámpírokban, hogy nem misztikus lények, hanem ők is emberek egy kis beütéssel, pszichés gonddal. Képzelheti magáról azt valaki, hogy ő egy vérfarkas vagy egy vámpír. A sellőkben hiszek, mert az óceán 90%-a - elvileg - még nincsen felfedezve és találkoztunk már olyan fajokkal is az óceánokban, amikről azt hittük, hogy rég kihaltak; miközben mégsem. Meg hogy más bolygókon milyen lények élnek, arról gőzünk sincs és talán ez így jó is.

2014. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!