Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segiteni ezeknek a...

Tudnátok segiteni ezeknek a feladatoknak a megoldásában? Probáltam, de nem értem, mert buta vagyok a kémiához! :/

Figyelt kérdés

1.Mennyi annak a gáznak a moláris tömege, amelynek hidrogénre vonatkozatott sűrűsége 14,0? Mi lehetett ez a gáz? Legalább egy szerves és egy szervetlen anyag képletét és nevét add meg!

2.Mennyi a moláris tömege annak a gáznak, amelynek levegőre vonatkoztatott sűrűsége 1,519? Mennyi a gáz moláris tömege és mi lehetett ez a gáz? Add meg a gáz összegképletét és a nevét is! Legalább egy szerves és egy szervetlen anyag képletét és nevét add meg! A levegő átlagos moláris tömege 28,96g/mol.


3.Hányszor nagyobb tömegű az azonos térfogatú (és azonos állapotú) klórgáz, mint levegő? A levegő átlagos moláris tömege: 29,0g/mol

4.Egy elemi gáz 1,00 g-ja standard nyomáson és 25oC-on 765,6cm3 térfogatú.

a, Mennyi a gáz sűrűsége az adott állapotban?

b, Mennyi a gáz moláris tömege?

c, Mi lehet ez a gáz?

5.Mennyi a sűrűsége a –10,0oC hőmérsékletű és 0,300MPa nyomású metánnak?



2014. okt. 22. 18:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!