Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Törvényes-e, hogy ha egy...

Törvényes-e, hogy ha egy munkahelyre van felvétel, csak azért nem vesznek vissza, mert a csoportos létszámleépítés miatt végkielégítést kaptam? Az eset hat hónapon belüli!

Figyelt kérdés

A munkahelyem (piacvesztés címen) csoportos létszámleépítést volt kénytelen alkalmazni. Én is beleestem az elbocsájtottak létszámába. Kaptam végkielégítést, mert volt hozzá elegendő ledolgozott évem. 3-4 hónappal később újra volt felvétel ugyanabba a munkakörbe, amire természetesen jelentkeztem. Azonban a felvételi kérelmemet szóban elutasították. Az indok az volt, hogy a törvény nem teszi lehetővé, hogy végkielégítéssel elküldött dolgozót egy éven belül visszavegyenek. Ez így törvényes, vagy munkaügyi bíróságon megtámadható? Lehet-e valamilyen címen kártérítésre kötelezni a volt munkaadómat?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 17. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván törvényes... különben ugyanattól a cégtől dupla fizetést kapnál, azt meg nyilván nem lehet megengedni.

De kérdezd meg, hogy ez melyik törvény, aztán nézd meg.

2014. nov. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Igen, szerintem törvényes, ki kell várni. Multiknál is így működik.

Lehet van arra lehetőség visszafizeted a pénzt, és visszavesznek. Nézz utána!

2014. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
#2 a visszafizetés azért hülyeség - még ha járható is lenne, de nem az -, mert az új munkaszerződést ha mondjuk 2 hónapon belül megszüntetik, akkor már nem jár semmi, így két szék közt a pad alá kerül
2014. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kártérítésre? Nem. Milyen károd keletkezett, amit téríteni kellene? A végkielégítést megkaptad.

Van úgy, hogy egy cég arra kényszerül, hogy elküldjön embereket, akikkel egyébként nincs baja, csak vagy nincs már szükség a munkájára, vagy gazdasági nehézségek adódtak.

Ha később javul a helyzet, s újra vesznek fel embereket, nem az az elsődleges, hogy az elküldötteket keressék meg? Már mindkét fél ismeri egymást, kisebb a meglepetés kockázata.

Azt nem tudom, hogy a jog mint mond, de egy kierőszakolt alkalmazásból soha nem származik semmi jó.

2014. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!