Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy lepkeorchideám nem...

Van egy lepkeorchideám nem fejlődik sehová miért és mit tehetnék?

Figyelt kérdés
augusztusban kaptam egy hét alatt úgy tönkrement a növény hogy két levele maradt azóta is ennyi van új légzőgyökeret láttam de virágot nem hoz, átültettem még szeptember elején mert a boltban annyira sokat állt vízben hogy sok gyökér el volt rohadva ezeket eltávolítottam a virágokat meg előtte ledobta és a leveleket is, tápot is kap pára is van neki nincs huzatos helyen melegben van. Sajnos olvastam hogy amin a virágok voltak azt nem szabad nagyon levágni én egy centire hagytam lehet ez a baj ?

2014. nov. 30. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég kényes növény, meg kell találni a neki legmegfelelőbb fényű helyet (olyan helyet keress, ami a természetes élőhelyéhez hasonló fényviszonyokkal rendelkezik, tehát kicsi, szűrt fény kell neki).


Amikor átültetted, neki való "földet" vettél, ugye?


A szárát valóban nem lett volna szabad levágni, meg kell várni, míg elszárad és saját magától megválik tőle.


Jól tetted, hogy megszabadítottad az elrothadt gyökerektől, valóban nem jó neki, ha sokat áll a vízben.


Tápoldattal sem szabad túl sokat öntözni, mert attól is "eléghet" a növény. De ezt a tápoldat dobozán pontosan leírják, mi a helyes adagolás.


A legmegfelelőbben üveggömb vázával/akváriummal lehet elérni az ideális páratartalmat. Abba tedd bele a vázát - az sem mindegy, milyen vázában van, a cserép ugyanis magába szívja a vizet. A mieink az eredeti műanyagban vannak és mindig állott vízzel locsoljuk őket, és mindig csak alulról, rá sosem szabad önteni.


Ha elhullajtotta a virágait, kell neki legalább 1 hónapnyi "erőgyűjtés", míg új hajtásokat képes hozni.


Ha van olyan ismerősöd, akinek szépen virágoznak az orchideái, add oda neki, ő már kitapasztalta a megfelelő helyet nekik. Ha kihajtott, kivirágzott, utána könnyebb lesz neked otthon megtalálni az ideális helyet, ugyanis a virágokon és a leveleken könnyebb észrevenni, ha nem érzi jól magát.

2014. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válasz igen olyan "földet" vettem mindent ugy csináltam ahogy neten olvastam de így akkor értem de tegnap észrevettem hogy hoz valamit űgyhogy azt hiszem lesz belőle valami. ismerősöm tápoldatos állottvízzel locsolja gyönyörűek a virágai pedig nem átlátszó edénybe ültette simán majonézes dobozban van hetente egyszer locsolja felülről. én neki való edényt vettem mindent előírás szerint csináltam de remélem mostmár fog fejlődni mégegyszer köszönöm!
2014. dec. 3. 14:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen! Türelem "orchideát" terem! :)
2014. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!