Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért élet-halál harc ez a...

Miért élet-halál harc ez a pontozgatás itt a gyakorin?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem pont ide illik a kérdés, de mivel ebben a témakörben láttam a hozzászólást, ezért itt írom ki. Az egyik kérdés válaszolói közül lepontoztak valakit (megjegyzem másnál semmilyen pontozás nem volt). Erre nem túl kulturáltan visszakérdezett, hogy miért, és mellébiggyesztette, hogy "Dögöljetek meg!"

Felháborító!

1. a kérdező értékelése nem is jelenik meg. (volt, hogy értékeltem, majd bejelentkezés nélkül néztem a kérdésemet, és nem látszott)

2. szerintem már sokan nem is nézik, hogy ki hány %-os, pont az ilyenek miatt, hogy értelmes válaszokra is lepontoznak

3. ez nem verseny, nincs semmi tétje, hogy milyen %-ot érsz el

stb....


2014. dec. 2. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen, főleg, hogy az emberek nagy részének a "hasznos" válasz és az "egyetértek" teljesen keveredik a tudatában. Ezért tartok már én is ennyi százaléknál. Attól, hogy nem értek valakivel egyet, még a kérdésre válaszoltam... Ez van. Én már nem akadok fent rajta. Főleg nem annyira, hogy ilyeneket írjak mellé. Szerintem mindenkiben feszültség van, és ide járnak levezetni másokon. Ilyen dedós dologgal, mint a pontozás és beszólogatás.
2014. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy a hasznos válasz zöld kezecskéjét azonosítják a like-van, azaz, ha nem tetszik, egyből piros kéz megy (pl. mi a gyereked neve, melyik név tetszik neked, stb.) Szóval ahol a válasz a te ízlésedet tükrözi, ott is megy az értékelés. Én ilyen esetben max. egy zöld kezecskével megköszönöm a választ, de rossz válasz nincs.
2014. dec. 2. 14:55
 3/14 anonim válasza:
Nem kell vele foglalkozni. Én pl soha nem nézegetem pontozzák-e a válaszom. Leírom a véleményem vagy amit konkrétan tudok, aztán ha ez valakinek nem tetszik, nem az én bajom. :)
2014. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Itt a gond a piros kézzel van. Szerintem bőven elég lenne a zöld. Akkor nem lenne ennyire "negatív kicsengése" az egész értékelősdinek. Kb ezért nincs az FB-n sem DisLike gomb. Abból is csak a feszültség lenne...
2014. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Hát azért lássuk be, bosszantó tud lenni, főleg akkor, ha valaki valami tényszerű dolgot kérdez, te odaírod a helyes választ, amiben biztos vagy, hogy úgy is van, aztán jönnek négyen-öten valami hülyeséggel, és a tiéd egyedül le van pontozva. Bevallom őszintén, nekem szar érzés, amikor ott van a jó válaszom, amiben ezer százalékig biztos vagyok (konkrét eset, pont a szakmámba vágó kérdés volt, tuti nem írtam rosszat, más kérdés, hogy nagyon sokan rosszul tudják az adott kérdésre a választ), és akkor látom, hogy a sok észlény egymást fölpontozza, az enyém mellett meg ott virít, hogy "ez a válasz 0%-ban tűnik hasznosnak". Tudom, hogy nem kellene vele foglalkozni, de akkor is zavaró.

Vagy a másik, ha a kérdező csak véleményt kér, kb. ilyen szintű kérdésnél, hogy "fürdés előtt, vagy fürdés után szoktad vágni a körmöd?" és valakit totál ok nélkül lepontoznak, pedig csak ugyanazt írja, mint mindenki más, egy szimpla választ a kérdésre. Ott mi a fenéért nem hasznos bármelyik válasz?

Szerintem amúgy meg kéne szüntetni a pontozást úgy, ahogy van. Hét éve vagyok fent ezen az oldalon, és hét éve látom, hogy megy a cirkusz állandóan a pontozáson. Kismillióan felvetették már, hogy meg kéne szüntetnie a rendszert, de mindig azt válaszolták rá az oldal üzemeltetői (régebben még szokásuk volt itt, az oldalon válaszolni ilyen jellegű kérdésekre), hogy nem szűnik meg a pontozás, mert arra szükség van, mert így meg úgy a toplista.

Volt, hogy felvetettem, hogy akkor csak felfelé lehessen pontozni, akkor nincs sértődés, nincs lepontozás, és csak azt mutatná a számláló minden válasznál, hogy hányan találták hasznosnak, az is éppen úgy megmutatná, hogy hány ember ért egyet, azt viszont nem, hogy hányan nyomják a piros kezet "büntetésből". Így sokkal kevesebben éreznék magukat sértve. De nem, ez sem tetszett az oldal készítőinek, mert szerintük így nem látszik, ha egy válasz rossz. Kértem én, miért, most látszik? Fenét látszik, csak az tűnik fel, hogy valakinek nem népszerű a véleménye. Meg amúgy is, ami kötekedős válasz, azt már nagyon régóta lehet jelenteni is, úgyhogy ezt is baromság "hasznossággal" minősíteni.

2014. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazán én sem foglalkozom vele, ill. hisztinek vettem, ha valakinek nem tetszett, hogy lepontozzák, de ez a megjegyzés már igazán túllőtt a célon!!!
2014. dec. 2. 15:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindegyik kérdésnél ez van. Biztos, hogy vannak olyan emberek akik direkt, rosszindulatból leszavaznak mindenkit. Erre élveznek.
2014. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Na most jól lepontozok mindenkit :D Vicc volt, ne izguljatok. 3 kaliberű ember látogatja ezt az oldalt ilyenkor, kb délután 4 óra előtti időszakig: Házimamák - férjre panaszkodnak általában, teljesen irreleváns családi kérdéseket tesznek fel. Ők azért pontoznak le, ha az igazat írod, mert negyvenes nők nem tudják elviselni az igazságot (általánosságban) 2. Idióta fiatalok suli/munka nélkül, ők bármit lepontoznak válogatás nélkül, unatkoznak. És szerintem a 3. csoport a legritkább, az a pár ember aki akár párhuzamban is tud dolgozni és válaszokat írni, vagy olyan pozícióban van, hogy ilyenkorra már kényelmesen netezhet. Délután négy előtt csak veszteni lehet a százalékokból :D
2014. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Itt a GyK-n, ahol a választott álnevet sem kötelező vállalni, sokan szeretik fontosnak tartani magukat, amit a pontozással mutatnak ki.

Intelligencia kérdése, hogy véleményt nyilvánít-e és rámutat a másik tévedésére/hibás nézetére, vagy pedig sunyi módon, választott álnevét sem használva, véleményét nem vállalva pontoz le vakait a tag.

Aki felháborodik a lepontozáson, hasonló, hiszen nem legyezgetheti hiúságát az, hogy ő milyen "fontos" személy.

.

Írom mindezt úgy, hogy egyáltalán nem érdekel a pontozás, véleményem nem az formálja, hogy másnak tetszik-e.

2014. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért tényleg idegesítő, amikor tényeket pontoznak le. Amikor a ''van a családban mosogatógép'' ''igen'' válaszommal 70%-ot értem el, akkor fogtam a fejemet.

Vagy amikor 20% az, amikor megírtam, hogy a kutyámnak légzéskimaradása szokott lenni. És huszan próbálnak meggyőzni, hogy az lehetetlen, de a kutya pedig ott szuszog tőlem két méterre.

Meg mikor írok valami butaságot, javítok és a javítás kevesebbet ér el, mint a hülyeség :)

2014. dec. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!