Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németből fogalmazást kell...

Kattancs2000 kérdése:

Németből fogalmazást kell írni egy munkáról. Ez így helyes?

Figyelt kérdés

Néhány kérdés meg volt adva, amire válaszolni kellett, és aköré próbáltam építeni a fogalmazást;


Ich möchte eine Tierfliegerin werden. Sie ist helfen und untersucht Tiere. Ich möchte Tierpfliegerin werden, weil ich mag Tiere. Die Beruf ist interessant und gut. Manchmal die Arbeit der Tierpflegerin ist schwer und komplizielt. Die Arbeit ist gut bezahlt. Meine Eltern die andere Beruf. Im meine Leben die Familie ist am wichtigsten, die Arbeit ist die zweite. Ich möchte hoffen, dass mein Traum von meinem Traumberuf in Erfüllung geht.


U.I.: Ja, és ha valaki tudna egy-két plusz mondatot, az is jól jönne.:)



#Szerintem jó.
2014. dec. 3. 21:54
 1/6 anonim válasza:
Szia! Szerintem jó lett, ügyes vagy, bár van egy mondat, amivel nem értem mit akarsz mondani. "Meine Eltern die andere Beruf." Ezzel mit akarsz kifejezni? Illetve az ez utáni mondatban úgy van helyesen, hogy In meinem Leben (...)
2014. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Az a mondat pedig egy "kötelező téma" volt, azt próbáltam mondani, hogy a szüleimnek más a szakmájuk.

Szerinted hogy lenne helyes?

És köszi ^^ :)

2014. dec. 3. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Én inkább nem szólok bele a nyelvtanban, mert nem értek hozzá, de a szakmád nevét háromból háromszor különbözően írtad le:

- Tierfliegerin,

- Tierpflegerin,

- Tierpfliegerin.


És abban is biztos vagyok, hogy a "komplizielt" az valójában kompliziert.

2014. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* nyelvtanba
2014. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja értem. Akkor az helyesen úgy van, hogy: Meine Eltern haben einen anderen Beruf. :)
2014. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2014. dec. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!