Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem vagyok jó angolból....

Nem vagyok jó angolból. Helyesen írtam le a fogalmazást?

Figyelt kérdés

A téma: My weekend:

At weekend I usualy gets up at 10 o clock. After washing me teeth I have breakfast. At Saturday I was on brithday party. My aunt has got 55 years. After party I went home and I go sleep. AT sunday I study for monday. I wrote my homeworks. After studiing I went to wolk with my dog. Every weekend I watch TV and I play on the PC. On this weekend was very beautiful cold day.


Az utolsó mondat az jó ott a végén vagy inkább valahova előre kéne rakni?



2013. dec. 8. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

My weekends.

At weekends, I usually get up at 10 o'clock. I have breakfast, and wash my teeth. On Saturday, I was on birthday party. My aunt was fifty-five years old. After party, I went home and I went to sleep. On Sunday, I learned the next day. I wrote my homework. After studying, I took my dog for a walk. Every weekends, I watch TV and play computer games. The weather was very beautufil,the sun was shining, but it is cold.


Én az utolsó mondatot a kutya sétáltatás után tenném, így logikusabb.

2013. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első mondat az általános cselekvés, csak E/3 személyben van "s" az igén. Pl: He gets up at ten o'clock.

2: A saját fogaid mosod, vagyis my.

3: A nagynénid lett 55 éves. Has got-neki van. Pl.She has got a dog.-Neki van egy kutyája.

4: Aludni mentél-múlt idő: Go-mész, went-mentem.

Az utolsó mondatnál átfogalmaztam, így értelmesebb.

2013. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2013. dec. 8. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát leszámítva 1-2 hibát,jó választ adtak.Learn a study helyett angolul kis hiba,még ha elenyészőnek is tűnik.Learn az valamit elsajátítani,végleg megtanulni,míg a study úgy tanulni,hogy készülsz pl vizsgára vagy dogára.


Weekend az mindig at the weekend,ha pedig általánosságban beszélsz,akkor at weekends. Utolsó mondatban annyi,hogy a day oda nem kell,egyszerűen csak This weekend was very beautiful,but cold.Azt érdemes még megjegyezni,hogyha valamilyen ige i-re végződik,akkor inges alakban az i y lesz(pl lie>>lying,die>>dying stb.) ugyanez a studynál is,megmarad az y és studying lesz belőle.Az utolsó mondat helyével egyébként semmi gond nincs,jó zárómondat.A többi:On saturday I was on a birthday party.My aunt was 55 years old.After the party I went home and went to bed.On Saturday I studied for the next day and I finished my homework.After finishing studying I took my dog for a walk.PC elé nem kell the.

2013. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2013. dec. 9. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!