Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szegény azoknak az élete,...

Szegény azoknak az élete, akik Jézus nélkül járnak?

Figyelt kérdés
Miért?
2010. szept. 6. 21:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Miért lenne az?Azoknak az élete szegény akik meg vannak győződve róla,hogy valami felsőbbrendű irányítja a sorsukat.De legalább nem kell felelősnek érezniük magukat semmiért.
2010. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

pont hogy nem.


akik nem imára pazarolják az idejüket, hanem tanulásra, munkára, jó eséllyel többet is keresnek.


bár a papbácsik lopják rendesen állambácsi pénzét... harang felújítás címén.20misiből véletlen zsebbe megy 5-10...

2010. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
hát az enyém nem az.
2010. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%

Az életük éppenséggel nem szegény, mert gazdagabbak lesznek, így többet is tanulhatnak, és, már megbocsáss, de gátlástalanabbak, ezért nem feltétlenül kemény munkával szerzik meg a többletet.


A haláluk viszont szegény lesz, mivel semmit sem tudnak átvinni a halálon túlra, kivéve önmagukat.

2010. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
63%

Én örülök hogy Jézus az életem része és én szegény lennék nélküle!De az hogy ki mit tapasztal és mit gondol erről azt tiszeletbe tartom. Szerintem ők normálisan válaszoltak te meg kicsit itélkeztél.A napi ima mellet sem kell restnek lenni fontos a munka és a tanulás...a lényeg hogy első helyen Jézus legyen.

De ez az én szempontom.Majd mindenkin meglátja hogy neki hogy lenne jobb vele vagy nélküle,ez hívják személyes megváltásnak.Na csak ennyit akartam.:)

2010. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

Nekem sokkal szegényebb volt előtte, szerencsére már csak múlt időben.


Persze elég sajátosan fogom fel a vallást, imádkozni ritkán szoktam, mert nem ezen múlik, hiszek-e vagy nem. Számomra csak annyit jelent, hogy tudom, semmi sem történik ok nélkül, és kicsit objektívebben látom így a saját dolgaim is mert arra ösztönöz, hogy mielőtt véleményt mondjak, több szempontot is megvizsgáljak.


Több előttem szólóval (akik jól láthatóan máshol találták meg, amit kerestek) nem értek egyet, ugyanis egy hívő is állhat két lábbal a földön, tanulhat, szerezhet diplomát (nem büfészakokra gondolok, hanem pl mérnöki), és kereshet jól.

2010. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
2010. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%
Csak annyival szegényebb, mintha azt mondanád, hogy "mennyire vagyok szegényebb úgy, hogy nem Kant vagy Nietzsche tanait követem". Konkrétan lesz**om Jézust meg a csodáit. Amúgy pedig boldog ember vagyok, és gazdag érzelmi életet élek.
2010. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Az én életem gazdag, pedig nem hiszek Istenben. Azt nem mondhatom, nem hiszek Jézusban, hiszen történelmi személy volt. Nem vagyok keresztény, valójában nincs kifejezetten vallásom, de sok minden érdekel, ami ehhez kapcsolódik, és szívesen olvasok utána. Ez nem az a tájékozódás, amit az első válaszolók leírtak. Ez egyfajta olyan tudás, amivel az emberek valóját lehet megismerni. Nekem egyre megy a keresztény mitológia, a hindi vagy a görög. Mind nagyon érdekes, összevetem őket, különbségek vélek felfedezni, de egyikben csak épp annyira hiszek, mint a másikban. Ellenben ezt a nézetemet senkire nem próbálom ráerőltetni. Vannak hívő keresztény barátaim, és nem mondok olyat nekik, ami fájna vagy sértené hitüket. Én viszont így is boldog vagyok, mert ismerem a szeretet, ami nem csak a keresztényeké.
2010. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

Jézus nélkül is lehet boldog kiegyensúlyozott életet élni.én nem istenítem se jézust,se buddhát,se akárki mást és mégis boldog vagyok,mert elfogadom saját magam,az életem,amit az teremtőtől kaptam.

szerintem inkább azok tanúskodnak mentális szegénységről,akik gondolkodás nélkül elhiszik másoknak,hogy Jézus nélkül nem lehetnek boldogok.

persze nem azt mondom,hogy aki őszintén hisz abban,hogy Jézus álltal boldogabb,gazdagabb életet tud élni az nem élhet ilyen életet.csak Jézus nem feltétlen kell a boldogsághoz.

2010. szept. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!