Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg akarnak verni mit tegyek?

Meg akarnak verni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves gyerek aki ilyen vékony és magas típus.én vagyok 14 éves és megakar verni facebookon is írta hogy ha meglát az utcán eltöri a kezem.én vagyok 181 cm ő 1-2 centivel magasabb nálam.1 évet járt k1-re meg voltak balhéi.én még soha nem verekedtem.Ő inkább csak rúgni szokott mint ütni ez nekem előny lehet?mindig jön a sulinkhoz az unokatesójához úgyhogy szerintem suli kezdéskor elakar majd kapni.addig mit tanácsoltok mit gyakoroljak??csak megakarom védeni magam nem szarrá verni a fejét pedig megérdemelné.

2014. dec. 25. 17:45
1 2
 11/19 Pörölyfej Béla válasza:

Ha rúg kapd el a lábát, és csapj bele a térdébe könyökkel, utána térdeld meg alulról a combját.


https://www.youtube.com/watch?v=MY9po0amDtg

Itt elmutogatja a gyerek az alapállást, egyenest. Nem fogsz megtanulni bokszolni, de jobb, mint a semmi. Bejöhet még, hogy gyorsan lerohanod, kirántod a lábát, hátra vágódik, ráülsz a mellkasára és vered a fejét. Gáncsolni csak tudsz. Megfogod a nyakát, mögé lépsz és beleb*szod a földbe. Biztos lökdösődni fog először egyébként vagy hirtelen akar majd leütni. Esetleg neked ront. Ezzel megakar ijeszteni majd, és feléd kerekedni. Légy határozott, ne mutass félelmet és készülj lélekben. Ne légy ideges. Olyan legyél mint egy jégtömb. Hideg és megingathatatlan.


Bejöhetnek a következő dolgok:

Gyomrod vágod párszor, lehajtja a fejét és szétvered felütésekkel vagy széttérdeled.

Bejöhet a fej-test-fej dolog is, itt értelemszerűen követed a sorrendet.

Ha rúgni kell ne akard se fejen rúgni, csili-vili combosokat rúgni neki. Egyszerűen talpald a gyomrát, térdét. Azért vigyázz ki ne csináld, vagy ami még rosszabb, hogy elkapja a lábad. Szóval gyorsnak kell kell lenned. Ha megakarod védeni magad, akkor elg lehet, egy rövid bal-jobb egyenes kombináció, ha balkezes vagy akkor pedig fordítva. Talán megijed és leáll. Ha nem akkor meg a fentebb írtakat alkalmazd.


Ami még esélyes lehet, hogy befogja a fejed, ez elég gyakori:

https://www.youtube.com/watch?v=8lnTZOGpqaY

Erre itt a megoldás. A lábát is kiránthatod még, belecsaphatod a földbe, meg még mutat pár dolgot a srác.

Mindenesetre ő előnyben van, mert K1-ezett. Tudhat pár kombinációt és meglephet. Próbálj ilyenkor ellépni, kézzel blokkolni, mint a bokszolók. Jó lenne ha valakivel tudnál gyakorolni egy picit. Ha jól tudom most úgyis téli szünet van a gyerekeknek. Ja és ne ijedj meg mert K1-ezett. Egy év az nem sok semmilyen küzdősportban, de tapasztaltabb lehet, mert írtad voltak balhéi. De ő is csak ember, van gyenge pontja. Ha párszor jól állba, orrba, gyomron, lengőbordán vágod, akkor elmehet a kedve. Emlékszem velem is kötekedett ilyen idősen egy nagyszájú karatés gyerek, össze is csaptunk, aztán nem tudott velem mit csinálni. Viszont javaslom, hogy kezdj el bokszolni. Pont jó korban vagy, remek sport és bármikor jól jöhet. Na próbál meg elkerülni, kimaradni a balhéból, de legyél azért résen. Sok szerencsét és ha lehet ne verekedj.

2014. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Pörölyfej Béla válasza:
A legfontosabb egyébként a megelőzés és nem a technika. Most nagy eséllyel nem csinálnátok kárt talán egymásban, de az is lehet, hogy bedurvul a dolog. Tehát jobb elkerülni. Gondolj arra, hogy aki 18 évesen ilyen gyerekes és nem tud emberi módon, kulturáltan nézeteltérést rendezni az egy büdös gyökér és szóba se érdemes állni vele. Meg számolj azzal, hogy szerintem már büntethető vagy szóval megéri-e neked kárt okozni neki. Esetleg rosszul is elsülhet és valaki nyomorék lesz vagy meghal. Vagy jön az ilyenkor jól megszokott bosszú: nem tudott megverni és többen jönnek, vagy esetleg megkésel, hátulról leüt, agyonver viperával, ólmosbottal, stb. Nem érdemes ilyen barommal leállni. Te is maradandó kárt okozhatsz neki. Ha nagyon muszáj akkor hárítsd el a támadást, de csak akkor ha tényleg veszélyben vagy. Ezzel nem passzivitásra akarlak buzdítani, csak tudd mikor kell erőszakot alkalmazni. Ha megtámad szereld le, de semmi több. Nem kell agyonverni, hiába utálod. Könnyen lehet, hogy bunyó közben elveszted a fejed és nekiállsz darálni aztán egy rossz ütés, beveri a fejét egy radiátorba, iskola padba aztán halálos sérülést szenved. A másik meg, hogy ha nincsenek esélyeid, gyenge az idegállapotod, neki se állj verekedni, mert rosszul fog elsülni. Legyél higgadt és szorítkozz önvédelemre, de nem kell kinyírni. Mint mondtam a legjobb ha kikerülöd. Járj barátokkal, ne legyél sose egyedül, mindig legyen melletted valaki és nem fog merni odamenni hozzád. Na, ennyit akartam. Dönts jól.
2014. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ Végre valaki aki normális választ ad!Egyébként ezeket a fighttips-es videókat szoktam nézegetni. :)
2014. dec. 30. 00:03
 14/19 anonim ***** válasza:

Előszor is a balhé elkerülése lenne a legjobb megoldás, mert bárki megsérülhet, akár nagyon komolyan is! Nyilván vannak olyan esetek, ahol nem tudod elkerülni a bunyót, de ha megteheted ne az érdekeljen, hogy majd mit gondolnak rórlad, meg hogy milyen félénk vagy.

Az hogy k1-re járt egy évig szintén nagy előny neki. Ha nem volt link és tényleg rendes csinálta, akkor kitartó, megfontolt és tapasztalt a verekedésben, hozzászokott az ütésekhez és a rúgásokhoz is. Mellesleg gyors is. Nem fogod tudni videókból ellesett technikával kiütni. (Most lepontozhatsz de komolyan mondom, jobb ha nem vereted szét magad 14 évesen.) A kora sem mellékes, egy 18 éves "férfinek" sokkal nagyobb ereje van mint egy 14 éves fiúnak.

Ha egymásnak mentek, mindenképpen megelőzni kéne, ami jelen esetben szinte képtelenseg lenne, viszont ha birod az ütéseket és van olyan rövid szakasza a bunyónak amikor nem rúg, akkor a közelébe férkőzhetsz és egy pár jól irányzott gyomorszájat eltaláló felütés után mindjárt meggondolja, hogy mennyire menő az utcai harc. Ha többen vannak akkor viszont egyértelműen hagyd ott őket. Szégyen a futás, de hasznos. Tapasztalatból mondom...

Jól kinéző karcsavarásokkal nem szolgálhatok, de talán felesleges is lenne.

Ha van kérdésed írj nyugodtan privit.

Egy ökölvivó :)

2014. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Pörölyfej Béla válasza:
Igen, inkább hagyd ki, ahogy írtuk. Lehet, hogy egy tuskó az ellenfél, de attól még megruházhat.
2014. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Az én helyzetem a következő volt.


Két évet húztam le egy olyan suliban (általános), ahol a félelem határozta meg az életemet.

A szüleim ekkor átirattak egy másikba, ahol én lettem a csozék / szociopaták vezéregyénisége.

Nem vagyok rá éppen büszke, de igy alakult.

Egyszerűen azért, mert nem hagytam magam.

Nem találok rá magyarázatot. Egyszerűen nem hagytam magam.

Minden szociopata gyerek a barátom lett, sőt, keresték a társaságomat.


Miért? Most, vagy elhiszitek, vagy sem, tényleg leharaptam egy 'agresszor' fülét. Onnan kezdve nem voltam problémáim.

2018. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Bocs ezt törlöm. Igy nem jó.

Lemaradt a lényeg.

2018. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Az én helyzetem a következő volt.


Két évet húztam le egy olyan suliban (általános), ahol a félelem határozta meg az életemet.

A szüleim ekkor átirattak egy másikba, ahol én lettem a csozék / szociopaták vezéregyénisége.

Nem vagyok rá éppen büszke, de igy alakult.

Egyszerűen azért, mert nem hagytam magam.

Nem találok rá magyarázatot. Egyszerűen nem hagytam magam.

Minden szociopata gyerek a barátom lett, sőt, keresték a társaságomat.


Miért? Most, vagy elhiszitek, vagy sem, tényleg leharaptam egy 'agresszor' fülét. Onnan kezdve nem voltam problémáim.

2018. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Ez - úgy látszik - örök téma, sohasem megy ki a 'divatból'. Sajnos!


Én is átéltem, mindannyian átéljük. De nem mindegy hogyan!


Mielőtt válaszolnék - tanácsokat adnék - kérlek fontoljátok meg az alábbiakat. Akárhány évesek vagytok is, bármilyen iskolában, helyzetben vagytok is (általános, szakmunkás, közép, katonai, nevelőintézet, stb.)



1. Nem az a kérdés, hogyan kerülünk ki egy-egy harcból, hanem milyen hatása lesz mindennek a további életünkre.

EZT KELL ÉSZBEN TARTANI: MILYEN HATÁSSAL LESZ TOVÁBBI ÉLETÜNKRE.


Talán nem hangzik elsőre jól, de ha hárman - sőt nagyobbak - összevernek, nem mindegy kiálltál-e magadért avagy csak hagytad (és összepisilted magad). NEM MINDEGY. Vereség és vereség között nagy a különbség!

Maga a vereség nem szégyen.


És most jön az én privát véleményem: az sem szégyen, ha nem mersz visszaütni. Nem, nem az!

Ugyan ki akarna megküzdeni egy nagy fehér cápával? Vagy ki vehetné fel a versenyt Fekete Lacival. Sohase leszel olyan erős mint ők. Isten az embereket nem teremtette egyformára. Ki tudja miért?


De egyet tehetsz: nem hagyod magad!!! Lásd kötelező olvasmány: Öreg halász és a tenger!


Na most akkor mi van??? Üssek vagy ne üssek?


Összefoglalom.


NE HAGYD MAGAD. BÁRMILYEN VERT HELYZETBEN IS VAGY, NE HAGYD MAGAD.

NEM KELL GYŐZNÖD. NEM KELL MEGVERNED AZ ELLENFELEDET.

AZT KELL TUDATOSITANOD BENNE, HOGY TE VAGY A GYŐZTES.


AZ ELLENFÉL LEGYŐZÉSE: AZ Ő AKARATÁNAK A LEGYŐGYÉSE.

AZ Ő AKARATÁT KELL VISSZAFORDITANI, ELLENE.


Ne mutass vereséget, akkor sem ha éppen megvertek. Na mi van? Kaptál pár pofont?



NEM SZÉGYEN, HA KIKAPSZ. CSAK AKKOR, HA NEM TETTÉL MEG MINDENT AZ ADOTT HELYZETBEN.


Még mindig bonyolult, tudom.


------------------------------------------------------------------------


Igen, a gyerekek (nem csak ők) kegyetlenek. VAGY, csak próbálgatják elfoglalni helyüket az alfa és az omega között valahol. Ez egy szintig természetes. Van akinek ez a szint alacsony (egy verbális támadás is sok), van akiknél magasabb (egy pofánverés meg sem konnyan).



Első dolog: megérteni hogy mindez miért történik?

Elsődleges ok a rangsor kialakítása - ez szinte belénkrögzült



Összeverhetnek, na és? Valószínűleg nem fogsz meghalni. Nem ez a cél. A cél a másik (Te) megalázása, a Te megalázásod.


* Egyetlen mód, ha szólsz a papádnak (esetleg mamádnak), aki karate világbajnok.

Viccet félretéve: ne hagyd magad!


* Az agresszor - ha eddig hagytad magad - semmiképp nem számít nemhogy védekezésre, de ellentámadásra végképp nem. Ezért ver, cikiz, aláz, stb. Ezt élvezi.

Én is áteltem ezt egy időben - nem elmélet, tapasztalat!


* Talán furcsa, de jó megoldás (tanács): ne vacillálj, ne válogass az eszközökben.


Verd pofán. Tépd le a fülét, harapd le. Rúgd térden, tökön. Szórj homokot, ... a szemébe.

Soroljam? Legyél gyors és könyörtelen. Ne felejtsd: ő nem számít erre!

Ha egyszer legyőzted, de akár csak múló fájdalmat okoztál neki, meg fogja gondolni a folytatást!



Egy viszont fontos: fegyvert (kés, koga, bot, nuncsaku, stb.) lehetőleg ne használj!

De még iskolatáskát sem.


Ez ugyanis annyira sértő a támadónak - aki ugye csak szórakozni akar, nem gyilkolni -,

hogy nem leszerelni fogja, inkább durvulásra fogja sarkallni.


Ő is elő fogja venni az eszközeit. Ez pszichológia.


És komoly:


Ha nincs más visitsz


Ez most komoly. Tuti abba fogja hagyni az alázást.



---------------------------------------------------------------------------


Az én helyzetem a következő volt.


Két évet húztam le egy olyan suliban (általános), ahol a félelem határozta meg az életemet.

A szüleim ekkor átirattak egy másikba, ahol én lettem a csozék / szociopaták vezéregyénisége.

Nem vagyok rá éppen büszke, de igy alakult.

Egyszerűen azért, mert nem hagytam magam.

Nem találok rá magyarázatot. Egyszerűen nem hagytam magam.

Minden szociopata gyerek a barátom lett, sőt, keresték a társaságomat.


Miért? Most, vagy elhiszitek, vagy sem, tényleg leharaptam egy 'agresszor' fülét. Onnan kezdve nem voltam problémáim.

2018. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!