Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyennek gondoljátok ezt a...

Letta_ kérdése:

Milyennek gondoljátok ezt a blogot?

Figyelt kérdés
[link]
2015. jan. 6. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Uncsi. És a vesszők sincsenek a helyén.
2015. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig nem sok dolgon múlik, hogy valaki blog sztár legyen.
2015. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szörnyűnek
2015. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2xSü ***** válasza:
100%

Dizájn: Lehet még finomítani rajta. Pl. a tartalmi rész kerülhetne középre. De összességében elfogadható. Egy jó blog lényege úgyis a tartalom. Ha az jó, akkor a dizájn hibáitól könnyebben eltekint az ember. Ha a tartalom nem jó, akkor meg úgyis mindegy.


Helyesírás, formázás: Itt vannak következetes hibáid, főleg tipográfiai hibák. Nagyon sokszor marad el a vessző, mondatvégi írásjel után a szóköz. Sokat dobna a kinézeten és segítené az olvashatóságot, ha a bekezdések közé üres sorokat is tennél, ahogy pl. én is teszem. Könnyebb átlátni hol tartasz.


Tartalom: Csak beleolvasgattam. Alapvetően egy blogról van szó, ami már pozitívum. Ma ritka, hogy valaki egy blogmotort blog írásra használ. Én egy kicsit túl távolságtartónak érzem a blogod. Nézzük pl az utolsó bejegyzésed:


„Annyi minden kavarog a fejemben,hogy elveszek benne, már azt sem tudom mi van”


Nem tudjuk meg, hogy mi az az annyi minden.


„Úgy teszek mintha minden rendben lenne, de a legkevésbé sem.”


Önmagából a bejegyzésből nem derül ki, hogy mi nincs rendben.


„Azt teszem amit épp jónak találok, persze komoly bajba nem kerülök.”


Nem derül ki, hogy mik azok a tettek, amiről beszélsz.


„Általánosságban nem vesznek észre talán csak látják, hogy bajom van.”


Nem derül ki, kikre gondolsz. Család? Barátok? Osztálytársak? Úgy az emberek az utcán?


„Tavalyhoz képest megváltozott az életem.”


Hogy? Milyen volt a tavalyi életed, és miben változott meg?


Oké, gondolom az előzményekből sok minden kiderülne. De egy új látogató nem fogja nekifutásból elolvasni az összes bejegyzésed, ha nem találja azt a pár bejegyzést érdekesnek, amit olvas. Márpedig nem fogja annak találni, mert nincs jól kifejtve egy-egy bejegyzés. Üres, mindenki azt gondol bele a blogod többi részének ismerete nélkül, amit akar.


Célszerű arra törekedni, hogy egy bejegyzés önmagában is értelmes legyen. Ha leírod, hogy sok dolog jár a fejedben, írd le azt a sok dolgot. Ha leírod, hogy elmentél mondjuk Bélával valahova, akkor derüljön ki, hogy ki az a Béla, osztálytársad, barátnőd vagy a tesód. Az sem gond, ha utalsz egy másik bejegyzésre (linkkel), amiben bővebben beszéltél róla. Egy-egy bejegyzésből derüljön ki, hogy miről mit gondolsz, milyen gondolatot milyen gondolat követett, és ami fontos, legyen az egésznek valamiféle konklúziója. Ehhez célszerű megfogalmaznod magadban azt, hogy mi az az üzenet, amit át akarsz adni az olvasónak. Ezt az üzenetet kell kifejteni, eljutni hozzá, felvázolni a körülményeket, ami az adott üzenet megfogalmazódásához vezetett benned.


Illetve kérdés, hogy kinek írod a blogot. Ha csak ismerősöknek, akkor nem kell annyit bajlódni a kifejtésekkel, úgyis tudni fogják, hogy te ki vagy, mik történtek veled mostanában, kik azok az emberek, akiket megemlítesz. De akkor felesleges idegeneket megkérdezni, hogy milyennek látják a blogod. Ha viszont úgy akarsz írni, hogy idegenek is olvassák, akkor meg ennek megfelelően kell újra elolvasni a bejegyzést még a beküldés előtt, hogy egy idegen mennyire érti azt, amit le akartál volna írni.

2015. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2xSü, respect :-)

Több ilyen ember kellene ide.

2015. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

válaszolni akartam de nincs értelme!


hisz 2xSü mindent le írt :D


ügyes!

2015. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!