Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 20 amperes a kismegszakítónk,...

20 amperes a kismegszakítónk, használható a 2.2 kw-os egyfázisú villany motor vele, vagy indításkor le fogja csapni az autómatát, tehát 1,5kw-set vegyek inkább?

Figyelt kérdés
2015. jan. 8. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Bírnia kell.

Ha esetleg mégse, akkor ki kell cserélni a megszakítót lassú kioldásúra.

2015. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy indítod, illetve mit hajt a gép.

Lágyindításon nem gondolkodtál?

2015. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy szalagfűrészt készítek 500-as)ahhoz keresek motort, a lágyíndítást is néztem, ha jól tudom frekvencia váltóval mukszik a dolog.

-Ismerőseim szerint a fűrészhez elég az 1.5 kw-os motor=kevesebb gond , azt gondolom bírja gond nélkül a 20 amper,indításkor vagy csak remélem :)

2015. jan. 9. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csak frekvenciaváltóval működik. Van többféle megoldás.
2015. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bizonyára így van de egyelőre sajnos nem ismerem a többi megoldást,nem vagyok annyira szaki a témában,viszont szívesen fogadom az 5-leteket.
2015. jan. 9. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Indíthatod előtétellenállással, folytótekerccsel, fázishasítóval, és akár indító transzformátorral is. A trafót ekkora gépnél nem javaslom, mert drága lenne (és nincs is nagy indítási nyomaték igény, tekintve, hogy csak egy fűrészlapot hajt). Egy tirisztoros fázishasító lenne a legolcsóbb és legjobb megoldás. Talán lehet is külön kapni villamosgépek és hajtásokkal foglalkozó szaküzletben.
2015. jan. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót, rákérdezek egy villamossági szaküzletben erre a tirisztoros fázíshasítóra talán kapható.
2015. jan. 10. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!