Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Simson vagy egy cross motor...

Máté 1980 kérdése:

Simson vagy egy cross motor (Aprilia)?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz és mennyi idős vagy.

A Simson teljesen jó egy fiatal kezdő motorosnak. Olcsó maga a motor is és az alkatrészek, illetve a fenntartása is. Nagyon könnyű szerelni, elvisz a környéken bárhová (nem akadály sem a nehéz terep, sem a sár). Ha jól van beállítva, keveset is eszik. Ellenben nem szerencsés vele komolyabban crossozni, ha nem akarsz kórházi beutalót.

Egy igazi cross az már sporteszköz. Üzemórás (lényegesen kevesebb az élettartama, hamarabb kell generálozni). Általában nagyon drágák, alkatrész is horror áron. Sokat eszik, de ellenben bírja hajtást. De ezek a gépek nem az "eljárunk a haverokkal kicsit csapatni" felhasználásra valók. Ha nem akarsz valóban komolyan crossozni, akkor inkább egy enduro, vagy ha nincs rá igazán nagy keret, akkor Simson.

2015. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem Aprilia. Egyrészt mert sokkal modernebb, stabilabb és megbizhatóbb, nem kell állandóan bütykölni meg motor formája is van. Én a Simson-t valahogy soha nem tekintettem motornak, ezzel nem szólom le, ez csak az én véleményem róla. Én nem ülnék rá az biztos. Valódi cross motort teljesen felesleges venni mert úgy sem tudod kihasználni, egy Pegaso 50 vagy 125 teljesen jó, kicsit átalakítod és a kategóriát uralod vele.
2015. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Simson az a csóróbb és gyengébb változat, földes utakon és sárba ugyan úgy elmegy, de a pályán való krosszozás nem neki való, nem arra találták ki. Ellenben nem üzemórás és a fogyasztása igazán baráti 2,3 liter körül van.
2015. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!