Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olaszországban költségtérítése...

Olaszországban költségtérítéses egyetem?

Figyelt kérdés
Éppen érettségi előtt állok és megfordult a fejemben, hogy Olaszországban szeretném folytatni tanulmányaimat. Sajnos a családom nem áll olyan anyagi helyzetbe, hogy az egyetemi tandíjat is ki tudja fizetni, ezért kifejezetten költségtérítéses egyetem érdekelne. Van esetleg olyan akinek személyes tapasztalata van? Mik a követelmények? Milyen kint az élet? Az emberek? Az egyetem?

2015. jan. 17. 14:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Helyzetben*
2015. jan. 17. 14:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Olaszországban élek, és határozottan lebeszéllek. A költségtérítés különben épp azt jelenti, hogy te fizeted a költségeket, azaz a tandíjat.

Itt nincs ingyenes felsőoktatás, egyetemi adó van, ami egy nem gazdag magyarnak nem megfizethető.

Ugyanakkor vannak járulékos költségek is, lakás (bérelni egy szobát sem olcsó...), kaja, utazás, esetleg az egyetemi élettel járó szórakozás.


Itt, mivel rendes munka sincs, diákmunka is csak elvétve, és vagy kifizetik, vagy nem, szóval mint a kutya vacsorája.


Nézz szét, hogy Magyarországról kaphatsz-e ösztöndíjat - én igen régen voltam egyetemista, nem tudom, manapság van-e és hogy működik.


Mivel azonban itt csak a műszaki egyetemek színvonala (azok sem mind) éri el az európai színvonalat, én azt javasolnám, hogy kezd el egy otthoni egyetemet, és Erasmus ösztöndíjjal gyere ide, vagy más külföldi egyetemekre. Mert a külföldi nyelvgyakorlás és tapasztalat kell, de ne ringasd magad feleslegesen romantikus álmokba...

2015. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!