Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok József Attilától...

Mondanátok József Attilától nagyon depressziós verset?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ő versei 90%-ban letargikus hangulatúak, de nagyon sok verse van, és a legszomorúbbakra lennék kíváncsi. (Pl: Ülni, állni, ölni, halni) Köszönöm, ha valaki ír egy párat, vagy akár egyet. :)
2015. jan. 23. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A bűn
2015. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tudod hogy nincs bocsánat, Iszonyat, Irgalom, Nagyon fáj, Nem emel föl, Téli éjszaka, Magad emésztő, Keresek valakit, Én nem tudtam, Csak az olvassa vagy pedig egy kevésbé ismert és az irodalomtanításba még bele nem integrálódott szövege a Szabad ötletek jegyzéke. 1937-ben amikor már nagyon beteg volt akkor pszichiátere kérésére leírta az összes mélyről jövő gondolatát központozás nélkül ahogyan kizúdult belőle, szabad asszociációs technikával, mély tudati tartalmak csapódtak ki ilyen formában. Ezt kérésre rögzítette és mint orvosi kordokumentumot elrejtették majd 1990-ben irodalomtörténészek rátaláltak és a kiadás mellett döntöttek. Máig is vita tárgyát képezi, hogy rombolja-e a a József Attiláról kialakult képünket vagy így lesz teljes a kép.
2015. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönömm szépen, mindkettőtöknek ment a zöldpacsi. :D
2015. jan. 24. 19:18
 4/4 anonim válasza:
Az utolsó verse:Íme hát megleltem hazámat
2016. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!