Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » József Attila mitől lett...

József Attila mitől lett depressziós?

Figyelt kérdés
Semmit nem találok róla...
2010. márc. 7. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

József Attila nem volt depressziós. A betegsége borderline személyiségzavar volt. Ha beütöt a google-ba, hogy józsef attila borderline, sok mindent találsz majd.


"Ez egy rendkívül nehezen kezelhető személyiségzavar, amely neurózissal, pszichózissal, mániával vagy depresszióval is társulhat időnként. Az effajta betegséget az esetek többségében valamilyen súlyos gyermekkori trauma váltja ki, éppen ezért nehéz kezelni. Az orvostudomány akkoriban még nem ismerte ezt a betegséget, ezért a költőt skizofrénnek hitték, és félrekezelték. Napjainkban a lakosság három százaléka szenved borderline betegségben, ez tehát a leggyakoribb személyiségzavar."

2010. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem lehet tudni. Annyit tudok a haláláról, hogy vonat elé ugrott. Lehet, hogy volt valami betegsége és előbb akart meghalni, vagy valakije meghalt vagy nemtom...
2010. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánat hogy nem jól vagyok tájékoztatva! Utána nézek ez alatt a cím szó alatt a googleba. Köszi.
2010. márc. 7. 17:16
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom mániákus depresszióba szenvedett. Rapszodikus hangulatú ember volt. Dehogy mitől lett az én sem tudom!Lehet genetikailag örkölte. Nézz utánna magyar géniuszok és zsenik címszó alatt a googliban.
2010. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Ha valami kérdésed van ebben a témában, szólj! Sokat olvastam József Attiláról és a betegségéről is.
2010. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
A bipolárisok listáján nincs rajta a wikipédián.
2010. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Mert nem volt se bipoláris, se depressziós, se skizofrén.
2010. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
A skizofrénre kik tippeltek?:O
2010. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a borderline kórról tudok. Amúgy szerintem, ha már csak végig gondolja az ember az életét, akkor is választ kaphat pár dologra. Az apja elhagyja őket, hihetetlenül szegények, az anyja alig tudja eltartani őket... Nevelőszülőkhöz adja, ahol előtte vitatják meg, hogy Attila név nem is létezik, illetve ugyanúgy kell dolgoznia némi kajáért pici gyerekként a földeken, akárcsak egy felnőtt embernek. Aztán anyja meghal. Elég sok verse szól amúgy az anyja hiányáról, és arról hogy mennyire eszeveszetten keres valamit az életben, amibe kapaszkodhat. Szerintem a gyerekkora miatt alakult ki ez a betegség is, de ezt én már nem tudhatom. Egy József Attila haláláról szóló könyvben, ahol bizonyítékokat, előzményeket vetettek össze, amúgy arra a következtetésre jutottak, hogy nem öngyilkosság volt a vonatbaleset... Ezt én sem tudom még mindig elhinni, de hát... biztos így van.
2010. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én skizoidot hallottam először.
2010. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!