Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan készítenek, olyan...

Hogyan készítenek, olyan meséket/animét mint pl: Bleach, Dragon Ball, stb?

Figyelt kérdés
Vagy is,hogy milyen programmal? Igényel rajz tudást?

#anime #mese #rajz #Bleach #Dragon Ball #Animáció készítése
2015. febr. 2. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne igényelne rajz tudást ?

a karaktereket , háttereket stb. nem a program fogja megrajzolni helyetted.


Plus a DB-t sokkal fáradalmasabban csinálták meg mit a mai animéket. Képkockánként rajzolták meg. Úgy hogy először is volt egy, fő karakter dizájn. Pár szögből lerajzolva, minden karakterről. Oldalról előröl nyújtott kézzel stb. A többi rajzoló ezeknek a segítségéével tervezte meg az adót rész adott jelenetének mozdulatait. Ezekből is több száz készülhetett mire végleges lett és elfogadták, ezek után megcsinálták a karakter rajzot fóliára. Az így elkészült mozdulatsoros fóliákat a megfelelő rajzolt háttérre illesztették Lefényképezték egy direkt erre a célra készült géppel, a képek szalagra kerültek, azttán jöhetett vagy a hang vagy a vágás.

A Vágás annyi lehetett hogy ha esetleg még maradt olyan jelenet ami mégsem került bele az adott részbe akkor kivágták a szalagról, Aztán ha ez megvolt akkor a hang és a képkockák is átkerültek a mester szalagra . Amit aztán átmásolhattak vhs-ekre amit tovább küldhettek a TV adóknak.



Persze ez csak az elnagyolt leírás, ennél sokkal több pepecs munka lehetett.


Mai PC-s technikával többre mész. De szerintem rajztudás nélkül felesleges bele vágni mert max egy pattogó labda animációját tudod megcsinálni. Át korpirozni egy karaktert nem olyan nehéz. További mozdulatokat hozzá adni igen. Ahogy is kell rajztudás. Plusz a háttér.


Lehet lesz olyan ,aki ajánl olyan programot ,amit rajz tudás nélkül is lehet használni, de én nem számitanék rá.

2015. febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De ha van is ne várj olyan végeredményt, mint egy rendes animénél.
2015. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

koszi :)

és te tudsz olyan programot ami igényel rajz tudást de a minoség olyan mint egy animénél?

2015. febr. 3. 10:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Légyszives máskor kérdezés előtt gondolkodj. Ha tudnék, írtam volna. De leírtam ,hogy nem hiszem ,hogy van ilyen. Tehát nem tudok róla. Ha lenne már akárki csinálhatna magának animét. Vagy Hentai-t
2015. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de én animácois programra gondoltam. Ami IGéNYLE raj tudást.
2015. febr. 3. 16:53
 6/6 Riley Grove ***** válasza:
tehát te egy "animácois" programra gondoltál, ami " IGéNYLE raj tudást" ...hát... nem tudom, hogy ez milyen nyelv, sorry... xD
2015. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!